Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

f1mp3r avatar f1mp3r 35 Точки

Проблем при dual boot

Реших да си инсталирам ubuntu (14.04) освен уиндоуса поради факта, че процесора ми не поддържа VT. Изтеглих го от сайта, записах го на диск и го пуснах да се инсталира. По време на инсталацията ми поиска да избера къде да го инсталирам и разделих единия дял на 2 части, една от които използвах за него. След като приключи инсталацията ми поиска да го рестартирам. Пуснах го да го рестартирам и след рестарта ми пуска директно уиндоуса. Някакви съвети?

Windows: Windows 7 Ultimate

Linux: Ubuntu 14.04

0
Общи приказки
d.georgiev.91 avatar d.georgiev.91 63 Точки

GRUB и Ubuntu са ти там. Проблема ти е следния партитишъна, на който ти е е GRUB-a най-вероятно не е Primary и за това не може да boot-не. Имах подобен проблем и 2 дни се чудех аджеба, защо не ми зарежа Ubuntu-то от флашката. Това се оправя доста лесно, само трябва да си пуснеш boot-ващото CD с Ubuntu и да маркираш партитишъна с mount point /boot да ти е Primary. Може и да го направиш също и с Hiren's boot CD. Има софтуер за разделяне на дялове и т.н.

1
NikBatch avatar NikBatch 0 Точки

Имам подобен проблем:

Инсталирах Ubuntu 14.04LTS върху Win7 (вероятно крактнат с някой бутлодер, знам ли)

Ако натисна нещо, влизам в GRUB (май за сега не съм определил с кое натискане става: пробвах с F8, след което се презареди и влезе в GRUB).

Но в GRUB има две опции: нормално зареджане и зареждане за възстановяване на Ubuntu.

Може би грешката е моя, защото докато инсталирах Ubuntu-то:

- за инсталацията указах празен дял и не пожелах да е праймари;

- за бутващата част указах друг празен дял, а не този, който Win7 си беше направил (100МБ).

Сега много се надявам, че има някакъв начин да добавя дяла на Win7 към съществуващия GRUB.

Моля, укажете ми кой файл и с коя Ubuntu прогртама да редактирам, за да укажа и Win7 дяла в GRUB списъка :).

 

Много благодаря!

 

 

------

Оправих се - изтеглих grub-customizer, стана бързо и лесно. Вече имам бутващо меню и мога да си избирам.

https://launchpad.net/grub-customizer

Има още много да уча, де (до сега съм ползвам съвсем малко линукс с raberry pi, дори не знам как се правят short-cut на десктопа, но ubuntutu излежда добре, ще му свикна, може би :D)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.