Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kriskok95 avatar kriskok95 2 Точки

5. * Array Manipulator от упражнението за листове

Здравейте колеги, решавах въпросната задача 5. * Array Manipulator от домашното за листове, но ми гърмят няколко теста и ми дава 58 точки в "Judge", всички примерни тестове от условието минават и не мога да разбера къде греша. Ще се радвам ако някой ми каже къде греша. Ето и кода: https://pastebin.com/ZPKj3JLc .Благодаря предватително!

Тагове:
1
Fundamentals Module
AlexTasev avatar AlexTasev 65 Точки

След часове дебъгване стигнах до 91 точки и се отказвам тук някъде. Ето го най- доброто ми решение, дано ти помогне да се ориентираш, ако пропускаш нещо: 

https://pastebin.com/0x2We1D6

Направих си тест, който да проверява всички манипулации една по една, можеш да сравниш междинните резултати с дебъгера. Така хванах доста неща:
 

вход

1 2 3 4 5

add 0 9

addMany 2 6 7

8

contains 2

remove 2

shift 2

sumPairs

print

изход

1 2 3 4 5

9 1 2 3 4 5

9 1 6 7 8 2 3 4

5

5

9 1 7 8 2 3 4 5

7 8 2 3 4 5 9 1

15 5 9 10

[15, 5, 9, 10]

 

0
06/06/2018 19:20:57
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.