Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Krumeto avatar Krumeto 13 Точки

За мотивация - Kaggle - Titanic: Machine Learning from Disaster

След личен опит от този уикенд, силно препоръчвам Kaggle - Titanic: Machine Learning from Disaster. Задачката е направена точно за започващи (като повечето от нас). 

1. Много, много работа с Pandas докато се изчистят данните. Прилагат същите неща, които гледахме предната лекция.

2. Разбираем data set, с реалистични въпросителни (Пр. Сега какво да ги правя тия NaNs?).

3. Има състезателен елемент - правиш си моделче според силите, прогнозираш, пускаш си прогнозата, казват ти колко е добра.

За начало на курса ми подейства добре. 

Линкче: https://www.kaggle.com/c/titanic

 

Тагове:
1
Data Science
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

е то това е стандартен учебен сет,dataquest имат цял блог дори как описват работата  с него. А и реално модела ти няма как да е добър от самото начало освен ако не го hardcode-неш всичко с 60% успех е ок другото идва с трениране но това е по-скоро за 2та част от септември,с mashine learning-a data science общо взето само чистите данните и работите с тях.

0
Krumeto avatar Krumeto 13 Точки

При мене поне беше 80% работа с Pandas, докато си вкарам данните във вид, в който мога да ги ползвам за модела. От тези 80%, половината време чистех собствени грешки (колони, добавени не където трябва, грешно изтрити такива и прочие). Беше ми доста полезно и се вързва със следващата тема.

Самият модел беше, естествено, гугълнат :). Исках да пробвам накакъв базов вариант на невронна мрежа, видя ми се над възможностите ми и се спрях на logistic regression (8ма лекция от този курс). Не се получи лошо, като за първи път, но имам един куп неща още за пробване и донапасване.

 

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

https://www.dataquest.io/blog/kaggle-fundamentals/ аз ползвах това за ориентир  в началото на годината като го правих по време на предния data science. И мисълта ми беше че поне 50% от хората в курса сигурно още се чудят какво става и какво е Python поне на нашия курс беше така.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.