Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

marin2112 avatar marin2112 38 Точки

Problem 02 Friendly Trip /Programming Basics Online Exam - 7 January 2018

Problem 02 Friendly Trip /Programming Basics Online Exam - 7 January 2018

           Здравейте колеги, имам проблем с решението на горепосочената задача. Нулевите тестове са ок, но като я сложа в Judge,  ми дава само 70/100 ... Моля някой с повече опит да прегледа кода и да ми даде съвет.

Това е линк на решението ми: https://pastebin.com/RycNTBs3.

Условието на задачата е : https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/DownloadResource/2728.

Предварително благодаря за отделеното време и внимание!
Поздрави, Марин Кирилов.

Тагове:
0
Programming Basics with Java
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки
Best Answer

Проблемът е в ето в тази част :

 else {
            double result = moneyNeeded - money;
            double resultother = result / 4;
            System.out.printf("Sorry, you cannot take a trip. Each will receive %.2f money.", resultother);
        }

трябва да е така:

 else {
            double resultother = money / 5;
            System.out.printf("Sorry, you cannot take a trip. Each will receive %.2f money.", resultother);
        }

 

 

1
13/06/2018 12:32:25
marin2112 avatar marin2112 38 Точки

Благодаря Vesso1980 , 100/100. Разбрах грешката си !

Успешен ден. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.