Loading...
efrdimitrov avatar efrdimitrov 1 Точки

безкраен цикъл

Здравейте, като решавам задачи с Visual studio code с цикли, ако нещо объркам и направя безкраен цикъл и усетя, че програмата ще забие и ще ми даде да я рестартирам или затворя. Има ли начин преди да забие програмата да спря по някакъв начин цикъла или конзолата или друго за да не се бавя след това и да не ми зацикля и компютъра.

Тагове:
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

Здравей,

Не съм много сигурен, че съм разбрал въпроса ти, но пробвал ли си да натиснеш бутона пауза и да видиш къде точно си зациклил и след това стоп?

0
efrdimitrov avatar efrdimitrov 1 Точки

Например цикъл for от 1 до 20000 всичко е наред, но ако е до 200000 натискам и пауза и стоп и ctr+c и нищо не става цикли около минута и ми дава събщение процесът вече не отговаря и опции да рестартирам или изляза от програмата.

0
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

Представа нямам как това се случва, може би много слаб компютър, вируси?

На 8 год. комп. пуснах VS 2017, C# :

for (int i = 0; i < 2000000000; i++) {}   и почти мигновено спира след като натисна пауза.. Ако ти е много старо pc-то, ъпгрейдни го, ако ли не, пусни една проверка за вируси, ако няма - може би repair VS или преинсталирай. Съжалявам, не съм срещал точно този проблем до сега.

Успех!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.