Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stambo avatar stambo 6 Точки

Помощ със задача - Metric Converter

Здравейте!Като цяло не съм студент в софтуни, защото все още съм ученик и не знам дали имам право да участвам във форумите.Наскоро почнах да се упражнявам и да решавам задачите от лекциите.Става въпрос за задачата Metric converter/Конвертор за мерни единици от лецкията "Логически проверки" - Programming Basics.Успях да я реша горе долу, но не ми дава пълен брой точки в judge-a и бих се радвал, ако ми обясните защо laugh Това е кодът ми:

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace METRIC_CONVERTER
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            double numbersToConvert = double.Parse(Console.ReadLine());

            string firstNumber = Console.ReadLine();
            string secondNumber = Console.ReadLine();

            var currencies = new Dictionary<string, double>()
            {
                {"mm", 1000 },
                {"cm", 100 },
                {"mi", 0.000621371192},
                {"in", 39.3700787},
                {"km", 0.001},
                {"ft", 3.2808399},
                {"yd", 1.0936133}
            };

            double result = numbersToConvert / currencies[firstNumber] * currencies[secondNumber];
        
            Console.WriteLine("{0} {1}",result,secondNumber);

        }
    }
}

 

Този метод е просто доста бавен или някъде имам грешка в задачата?

 

1
Programming Basics
ShadowMoses avatar ShadowMoses 1 Точки

Ето го моето решение. Направих го възможно най-четливо и кратко.

https://pastebin.com/P54CJJfH

0
StelaChilikova avatar StelaChilikova 19 Точки

Ето и моето решение доста е дълго, но съм много доволна. Размърдах си мозъка и измислих логиката само с това което сме взели.

https://pastebin.com/LghUsDC0 

надявам се така да се прави и да може да се види :)

0
ShadowMoses avatar ShadowMoses 1 Точки

Така също става, но отнема страшно много време. Затова switch/case е по-добрият вариянт. Пробвай се да я решиш с него и ще видиш разликата във времето и усилията. Поздрави! (:

0
StelaChilikova avatar StelaChilikova 19 Точки

Благодаря :) Да предполагам има доста по кратки варианти, но гледам лекцийте on-line и съм само до Условни конструкции затова и я реших сама и с това което знам :) Отне ми време и 6 грешни решения :D но се чувствам удовлетворена :) 

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

омг честно ли за всеки възможен вариант си писала отделни изходи това се решава с 2 if конструкции едно пресмятане...Ужас 300 реда дори не искам да си мисля как се е дебъгвало това..това е самоубийство което си направила. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.