Loading...
martin_00 avatar martin_00 0 Точки

Въпрос относно условие на задача от Programming Basics Online Exam - 7 and 8 July 2018

Става въпрос за задачата: Special Car Numbers

Първо, понеже заглавието е подвеждащо - не питам нищо свързано с решението на задачата.

 

Добър ден на всички,

Това е първият ми пост в този форум и се надявам да съм уцелил мястото. Както споменах по-горе не питам за решение на задачата, наясно съм, че тя е част от изпита, и че изпитът все още тече. Искам да попитам друго обаче - в judge са предоставени 2 файла за условието. Защо 2-та файла са различни? В Word файла някои от условията на задачата липсват, както и примерния изход на задачата също е грешен (липсват комбинации, които се изискват в judge). Заради тази разлика загубих 1 час докато не реших на края да видя и .pdf файла и се оказа, че в .pdf файла липсващото условие, заради което решението ми не беше вярно, бе налице. С малко късмет успях да я оправя в последните 3-4 минути от теста, но според мен това е недопустимо. Реших да отворя word файла и с по-стара версия на Word, и даже с Gdocs и резултатът винаги беше същия - част от условието липсва. 

Та, обратно към въпроса - каква е причината условията да са различни? Това е объркващо и сигурно е коствало задачата на доста от хората. Предполагах, че има отговарящи, които преглеждат условията преди началото на изпита...

 

А иначе до всички, които все още не са приключили изпита, или в момента го решават - ако ви се падне задачата Special Car Numbers използвайте условието от .pdf файла, тък като няма да успеете да я решите с word файла.

Тагове:
0
Programming Basics with C#
Ivaylo92 avatar Ivaylo92 2 Точки

Здравей, martin_00. Можеш ли да качиш някъде pdf файла, защото и аз имах проблеми с тази задача, а съм свикнал да тегля само word файловете. smiley

0
martin_00 avatar martin_00 0 Точки

За съжаление не мога тъй като Practice Mode-а е изключен за изпита и не мога да отворя страницата със задачата и условието. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.