Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

b0yank avatar b0yank 6 Точки

Spatial Data and Networks Lab - Problem 5

Здравейте,

На пета задача от Spatial Data and Networks Lab ми гърмят двата assert-a:

assert_equal(recent_attacks_by_country.shape, (10,))
assert_equal(older_attacks_by_country.shape, (10,))

При мен излизат доста повече от по 10 държави за recent_attacks_by_country и older_attacks_by_country, а не виждам да пише, че трябва да се вземат само първите 10. В следващите няколко клетки също се очаква да са останали по 10 държави само.

Та, нещо пропускам по условието ли, или бъркам някъде като взимам recent_attacks_by_country и older_attacks_by_country?

Тагове:
0
Data Science
JadeBlue avatar JadeBlue 3 Точки

Клетката очаква два Series по 10 държави и се изисква да са сортирани в низходящ ред, така че мисля че просто трябва да изведеш 10-те държави от всеки Series с най-голям брой терористични атаки.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.