Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nikbikbank avatar nikbikbank Trainer 76 Точки

Подготовка за изпит на 19.05 ( понеделник )

Здравейте,

 

казвам се Николай Банкин и ще Ви водя подготовката за изпит на 19.05. Искам да помоля всички, които смятат да присъстват на лекцията да изкажат своите предпочитания за операционна система под която да водя, за да се подготвя за съответното нещо. Единствената причина да правя анкета е, че по-лесно ще мога да видя резлтатите, вместо да се ровя из всички коментари и постове тук във форума. Анкетата можета да намерите тук.

 

Благодаря за отделеното внимание

 

Поздрави,

Николай Банкин

4
Java Advanced
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Гласувах за Windows, а тук бих искал да се обоснова защо:

Първо искам предварително да кажа, че съм "ЗА" разучаването на нови ОС - лично аз наскоро ми се наложи да рабоят и на Mac, и определно мога да кажа, че си има своите плюсове (както и минуси съответно) и разучаването му определено си ми беше интересно и полезно, най-малкото защото в някой фирми работят само на "Макове" и съответно си е предимство, когато знаеш и си подготвен и си работил на такъв ОС и си запознат с особеностите му. Например че нямаш CUT функция, а не да губиш време тапърва да свикваш с този (слабоумен) факт и специфика на операционната система.

Относно Линукс - в света на програмирането си е направо задължителен, както и в много фирми хората си спестяват пари за лицензи и си вършат работата на Линукс. Така че да - колкото по-бързо човек се понаучи на магарийте и на Линукса, толкова по-добре за него при интервютата за работа!

Относно Линукс вече в контекстна на настоящия курс, и по-конкретно на въпроса на каква платформа да се водят уроците: Предвид малкото време, което имаме до края на месеца, и предвид факта че не учим нещо лесно като HTML да кажем, а сериозен език за програмиране като Java, който макар и да си прилича с C#, видно е че си има свойте особености.... Т.е. аз лично, поне за себе си, предпочитам в това оставащо малко време, което имаме до изпита (а за работещите хора на пълен работен ден - времето за подготовка до изпита ще се изтъркаля още по-бързо), да се уча на особеностите на синтаксиса на Java и да разучавам тънкостите на IDE-то за разработка, отколкото да се блъскам да разучавам, настройвам и пускам виртуални машинии и после да отделям още време с главоблъсканици ама що ми влачи, ама що ми крашва, да се чудя ама как да си преместя тоя фал от там-насам, ама що не ми работи това, ама що не ми работи онова... Видя се и на откриващата лекция, че дори самия Наков на моменти се луташе и чудеше с тази виртуалка как да се оправя, даже тази виртуалка прецака и видеозаписа на лекцията и сега говор и картина се разминава (обръщам внимание за което, за евентуалните бъдещи видеа които ще се записват в комбинация с пусната вирутална машина).

Който разполага със свободно време, нека действа, резучава и експериментира с Линукс, както казах по-горе, определено ще му е от полза рано-рано да свиква. Колкото до лекциите "подготовка за изпит" - предпочитам да си говорим за синтаксиса и спецификата на Java и IDE-то, отколкото да губим излишно време в чудене що ни крашва тва, що ни изчезва онова, и що ни влачи всичко.... Виртуална машина и Линукс всеки може да си подкара във всеки един момент и да си го разцъква сам, въпроси ако има - в Google са дискутирали всичко вече.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.