Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jorkaev avatar jorkaev 5 Точки

Linux или Windows

Здравейте, имам колебания относно избора ми на операционна система. На кратко,  предстои ми да изкарам курса Programming basic и във връзка с това съм решил да си взема нов лаптоп съответно трябва да си избера и ОС. Предполагам, че Linux е по-добрият вариант, но нямам никакъв опит с него и се чудя дали да играя на сигурно с Windows или да се поизмъча с Linux и да се надявам да е за добро.

Тагове:
1
Общи приказки
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Спести си главоболието и за сега се фокусирай в ученето на програмиране. Иначе ще учиш едновременно програмиране и Linux. Windows е доста mature OS напоследък и освен, ако не ти трябва да ползваш Docker някога, има шанс да успееш да изкараш само на Windows години още :)
 

P.S.: Казвам го от гледната точка на човек, който 3 години не е пипал Windows и е бил на Linux, и като такъв, който в момента е с Windown 10

6
DadiEinarsson avatar DadiEinarsson 21 Точки

I would agree with this.

I have been a Linux - Ubuntu to be precise - user for years (at least 6 but might be more) and hate it when I have to use Windows but also had used Windows and before that DOS for 2 decades or so. There is a steep learning curve when switching over to Linux from Windows and any other OS. That would just take time from you studying programming. 

Also if you have Windows on your laptop then you can always install a Linux distribution alongside Windows to try it out, but do that just when you have time.

6
jorkaev avatar jorkaev 5 Точки

Мъдро и полезно ;) Благодаря ви !

0
25/08/2018 10:47:36
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.