Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AleksandarGanchev avatar AleksandarGanchev 25 Точки

Елегантност на код

Здравейте,

При заиграване с първите упражнения от курса "Programming Basics" (C#), ми стана интересно как по-добре, по-елегантно и по-правилно би изглеждал кодът на задачата от упражненията на First Steps in Coding -> упражнение 03. Nums 1...20 

Първоначално използвах този код:

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace App1
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            for (int i = 1; i < 21; i++)
            {
                Console.WriteLine(i);
            }
        }
    }
}

След което започнах да се заигравам с кода и различните му решения като пробвах и това решение:
 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace Nums1To20
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            for (int i = 1; i <= 20; i++)
            {
                Console.WriteLine(i);
            }
        }
    }
}

 

После започнах да се питам дали може да се посъкрати някой и друг ред код и пробвах ей така на майтап това:
 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace App1
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            for (int i = 1; i <= 20; Console.WriteLine(i++));
        }
    }
}

 

За мое голямо учудване, кодът проработи и judge-системата ми отчете 100/100... 

Та въпросът ми е кое от тези решения е най-правилно, като същевременно е и елегантно и отговаря на днешните качествени практики при кодиране?

Ще съм благодарен на вашите мнения, които ще ми помогнат да се изградя като по-добър бъдещ курсист в академията.

Тагове:
0
Programming Basics with C#
kolioi avatar kolioi 641 Точки
Best Answer

Не знам защо са ти нацвъкали толкова минуси. Тук са малко като коне с капаци и всичко, което е извън учебния материял е тема-табу. Аз ти давам +1 затова, че си експериментирал и си си поиграл малко с кода. Иначе са ти казали вече, че третия вариант е по-труден за разбиране и някой "знайко" ще има да се пули докато го разбере, ако изобщо го разбере.

0
nandonov avatar nandonov 15 Точки

И аз това си мислех, немога да гласувам още но ще го направя когато натрупам точките.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.