Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

International_2 avatar International_2 -2 Точки

малък проблем

Задача 9 от глава 2 

Здравейте нов, съм, въпроса ми е за помощ при решението на задача 9 от глава 2 на Наков - Въведение в програмирането,.

Успях да се справя с имената, годините

Но не мога да се сетя как да използвам "char" за пола, успях да вкарам диапазона от номера, но не мога примерно да направя един номер за едно име конкретно.

Моля за насоки..благодаря ВИ

АКо темата не е за тук, моля извинете ме!

Тагове:
0
Programming Basics
angel.neychev avatar angel.neychev 21 Точки

Дай условието на задачата, че така не се осиентирам точно за коят задача става дума.

0
International_2 avatar International_2 -2 Точки

Фирма занимаваща се с маркетинг, иска да пази запис с данни на нейните служители.Всеки запис трябва да има следната характеристика;първо име, фамилия, възраст пол,(мили ж), ID номер и уникален номер на служителя,(27560000 до 27569999).Декларирайте нужните промени за да запазите информацията,за един служител като използвате,подходящи типове данни и описателни имена.

Дословно

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Е това е някакъв елиминтарен обект вкарваш си един public char gender{get;set} може и enum да е дори не char и преди да създадеш обекта правиш проверка m или f и ако не. Довиждане и хвърляш греешка.

-1
International_2 avatar International_2 -2 Точки

Има ли възможност да ми го paste-ш тук как изглежда точно, Благодаря!

0
04/09/2018 12:05:10
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

https://pastebin.com/ftmcJVzF еми нещо такова, направих ти и while цикъл можеш да си създаваш колкото искаш работници,и после един foreach да печаташ инфо от тях.

Нищо особенно,писах го на онлайн компилатор  и някои неща бих ги направил оп друг начин но от работа толкова.Дано е помогнало.2та bool валидират данните за които имаш условие ако са грешни значи данните ти са невалидни и изпускаш работника и продължаваш следващата итерация.

-1
04/09/2018 13:01:54
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.