Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Zlatka_u avatar Zlatka_u 0 Точки

WhileLoops - Задача 3 Java

Здравейте,

Опитах се да реша трета задача от темата за while цикли, но за съжаление judge-a за нея не е активен. Моля да погледненете дали всичко в кода ви изглежда наред.

Благоадря предваритено на отзовалите се! :)

https://pastebin.com/raw/Jh8b7mKK

Тагове:
0
Programming Basics with Java 11/09/2018 22:37:51
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки

Здрасти, кодът ти не е ОК, не минава втория нулев тест. 

Проблемът е, че когато имаш вариант на изключване, програмата ти изписва събщението, че ученика е изклювен, но не прекъсваш цикъла и програмта продължава да работи. Отделно, ако пък цикълът прекъсне там, после също принтираш варианта, в който ученикът е завършил. Или с две думи трябва ти една if проверка, за да разбереш кой вариант да принтираш. Коригирах ти леко кода, така че да минава нулевите тестове, но тъй като няма judge, незнам дали ще мине на 100% , но това са грешките, които видях на пръв поглед. 

Ето и кода https://pastebin.com/HXWGxqx9 . Успех!

1
12/09/2018 00:58:18
Zlatka_u avatar Zlatka_u 0 Точки

Здравей, 

Благодаря за градивните забележки! :) Мисля, че има шанс проблемите да се решат с един return непосредствено след принтирането на съобщението за изключването в моя код. Той ще ме изведе от програмата.

Под втори нулев тест имаш предвид този в условието ли? 

0
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки

Да, за примерните тестове в условието става въпрос. Лично аз избягвам return statements в средата на кода ако е възможно. Не че е грешно, просто въпрос на предпочитание и свикване. Но да, с return ще получиш същия ефект. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.