Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Ilker32 avatar Ilker32 17 Точки

Изпитната задача "Трима братя" (Упражнение: Условни конструкции)

Някой би ли ми пратил решението на задачата, че да проверя къде точно правя грешка докато я решавам, понеже се опитвам от вече час и половина, но немога да намеря решение.. Благодаря предварително!

Тагове:
0
Programming Basics with C#
RifatCholakov avatar RifatCholakov 53 Точки
Best Answer

Може ли да деш линк към judge за задачата защото не мога да я отркия за да я погледна?

0
Ilker32 avatar Ilker32 17 Точки

Ето заповядай: https://judge.softuni.bg/Contests/Compete/Index/1161#5

1
RifatCholakov avatar RifatCholakov 53 Точки

Ето ти и решението 100/100. Извинявай за забавянето, не бях писал C# от мноого отдавна - има поне година, а нямах и Visual Studio.

using System;

namespace Three_Brothers
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            double firstBrother = double.Parse(Console.ReadLine());
            double secondBrother = double.Parse(Console.ReadLine());
            double thirdBrother = double.Parse(Console.ReadLine());
            double fatherFishing = double.Parse(Console.ReadLine());

            var totalTime = 1 / (1 / firstBrother + 1 / secondBrother + 1 / thirdBrother);
            var breakTime = totalTime * 0.15;

            totalTime += breakTime;
            var remainingTime = fatherFishing -totalTime;
            
            Console.WriteLine($"Cleaning time: {totalTime:f2}");
            if (remainingTime > 0)
                
            {
                Console.WriteLine($"Yes, there is a surprise - time left -> {Math.Floor(remainingTime)} hours.");
            }

            else
            {
                Console.WriteLine($"No, there isn't a surprise - shortage of time -> { Math.Abs(Math.Floor(remainingTime))} hours.");
            }
        }
    }
}

 

0
19/09/2018 21:19:34
Ilker32 avatar Ilker32 17 Точки

Много съм ти благодарен!!

1
RifatCholakov avatar RifatCholakov 53 Точки

Много ще съм ти благодарен ако избереш отговора ми като Bets Answer за да получа бонус :)

0
19/09/2018 21:37:48
Ilker32 avatar Ilker32 17 Точки

Може ли да ми покажеш точно как се прави това избиране на Best Answer, че не знам.

1
RifatCholakov avatar RifatCholakov 53 Точки

Я погледни под първия отговор дето ти написах  под него трябва да има бутонче.

0
Ilker32 avatar Ilker32 17 Точки

Готово. 

 

1
Nlzlatkov avatar Nlzlatkov 0 Точки

Здравей!

 

То задачата си е направо написана в условието към изхода.Логиката, за мен, е по-важна! По каква логика изкарахме, че общото време е 1, от където реално тръгва цялото решение на задачата? I`m no like на условието на тая задача.

0
21/09/2018 20:10:52
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.