Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ValentinT avatar ValentinT 4 Точки

C++ Advanced Judge Assignment Task2

Здравейте, 

https://pastebin.com/WLurakCL -> това ми е новосъздаденият файл с имплементацията на конструктора 2-те фунцкии и getter-а на класа. Когато си постна решението в judge минава, но с грешки, когато се опитам да го билдна във Visual Studio среда ми изкарва доста грешки, които мисля че не са съвсем адекватни.

https://imgur.com/aVUWpGP -> това са част от грешките 

Поздрави,

Валентин

 

Тагове:
0
C++ Programming
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки

Здравей,

Това ми звучи като да не си добавил правилно файловете във visual studio проекта - тоест да си ги добавил в проекта, обаче самите файлове да не са в една и съща папка. Пробвай да отвориш папката, в която се намира проекта (десен бутон на проекта -> open folder in file explorer). Ако не са всичките файлове там, значи някой файл си го линкнал от друга папка, а include-овете търсят в директорията на съответния файл. Ако има нещо такова, най-добре направи наново проекта, добави в папката му всичките файлове, и след това ги копирай (тоест пак направи copy) от папката му вътре във Visual Studio проекта.

Ако не е това ще трябва да дадеш повече инфо как точно ти е структуриран проекта, самия код на решението ми изглежда ок от компилационна гледна точка.

Иначе грешки ти дава, защото blockIfCopyrighted на практика не прави нещо. Забележи, че main-кода вика него, тоест от този метод зависи да отидат някакви стрингове в blocked вектора, който после се взема като резултат. Кода ти на blockIfCopyrighted в момента е имплементиран в isCopyrighted - блокирането трябва да вика isCopyrighted и ако получи true, трябва да добавя в списъка с блокирани неща. Няма нужда да повтаряш вече написана логика.

Поздрави,

Жоро

0
ValentinT avatar ValentinT 4 Точки

Изтрих проекта и го създадох наново с всички файлове сега билдва но ми изкарва точно 2 грешки за този проект :

1) Error    1    error LNK2019: unresolved external symbol "public: class std::vector<class std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> >,class std::allocator<class std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> > > > __thiscall Article13Filter::getBlocked(void)" (?getBlocked@Article13Filter@@QAE?AV?$vector@V?$basic_string@DU?$char_traits@D@std@@V?$allocator@D@2@@std@@V?$allocator@V?$basic_string@DU?$char_traits@D@std@@V?$allocator@D@2@@std@@@2@@std@@XZ) referenced in function _main    Директория на проекта\02.Censorship\CensorshipMain.obj

2) Error    2    error LNK1120: 1 unresolved externals   Директория на проекта\02.Censorship.exe

0
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки

Виж какво ти казва грешката - липсва ти дефиниция за Article13Filter::getBlocked() - да не би да си изтрил без да искаш кода за getBlocked от .cpp файла? Или да си му сменил параметрите или константността или нещо подобно? Или да си забравил да добавиш .cpp файла в проекта (макар че ако беше това, щеше и за всички останали функции да имаш грешки)?

0
ValentinT avatar ValentinT 4 Точки

Да, така е, ненадейно съм изтрил имплементацията на getBlocked в cpp файла , вече билдва правилно, преправих и blockIfCopyrighted да добавя съвапдащия елемент в blocked списъка

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.