Loading...
clipro avatar clipro 73 Точки

[Exam Problems] C# book - 3.1. Simple Conditions - 16. Number 0...100 to Text

Здравейте,

имам известен казус с една задача. 

Задача: Задача: * изписване на число от 0 до 100 с думи - линк към условието

Имам решение на задачата, което ми се виждаше много елегантно... докато не го пуснах в джъджа.

Линк към решението: https://pastebin.com/WvfAEPwb

Системата ми оценява творението на 84 / 100

Имам грешки на Test 4, Test 13, Test 17 и Test 23, но не мога да разбера къде всъщност е грешката. Прегледах детайлите на оценката и там няма някакви допълнителни пояснения.

Как мога да разбера къде ми е грешката при горните тестове?

Благодаря!

Линк към тема за същата задача (в грешен раздел): https://softuni.bg/forum/18470/pomognete-3-116-number-0-100-to-text-kyde-byrkam 

 

Тагове:
0
Programming Basics with C# 15/10/2018 21:31:05
Kaloqn0307 avatar Kaloqn0307 3 Точки

Една от грешките е, че нямаш никъде проверка за 10 , и по дефалт както ти си написал , принтира "NaN", Какво и не видях в условието да има за грешен инпут да принтира "NaN" , тоест може да гори и на вход който е грешен, и очакват да крашне или да не принтира нищо, а същото време има output "NaN" или "invalid number". Тоест сложи си проверка за десет ако се въведе, махни излишните собщения и проверки който не са описани в условието , и би трябвало да ти даде 100 от 100. Успех!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.