Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Aforkldj avatar Aforkldj 1 Точки

Задачата решена, програмата работи, Judge системата знае само един начин на решаване. А на изпита?

Здравейте.

Задачата решена, програмата работи, но Judge системата има много точки по които не се съгласява.

Zero test #1 (Correct answer)

The zero tests are not included in the final result.

Time used: 0.000 s

Memory used: 7.68 MB

Zero test #2 (Correct answer)

The zero tests are not included in the final result.

Time used: 0.015 s

Memory used: 7.70 MB

Аз имам само 60 / 100 точки защото съм писала решението без да гледам обясненията и явно моят начин се различава от този въведен като правилен в Judge.

Но точките ми трябват.

Аз отделих време да решавам задачата сама. А сега трябва и да променя решението защото ми трябват точките?

Целта е да си имаме напълно еднакъв начин на мислене? Едни и същи недостатъци?

Да кажем, че не е фатално, научили са ме да не ми пука за оценката ако аз знам, че знам повече отколкото показва тя. :)))

Тези точки се броят и се имат предвид само до Fundamentals, нали? След това броенето нали започва от нулата?

Но съм притеснена във връзка с изпита.

Там решенията дали ще бъдат оценени от истински хора, а не само от система, тъй като постоянно по задачите има неясни /нелогични и неинтуитивни условия и някои от нас пишат по-накратко, други пишат по- нашироко...

 

 

Тагове:
0
Programming Basics with C# 24/10/2018 16:55:53
dimaldim92 avatar dimaldim92 149 Точки

Здравей, 

защо не пуснеш задачата(условието) и кодът ти. Идеята не е да ти каже "тук е грешката" judge,а да те накара да проследиш хубаво условието и дали си минала по всички условия в него. Нали за това точно в Programming Basics курсовете лекторите ви казват, че трябва да се научи да се развива мисловната дейност повече :)

 

Иначе за изпита - задачите си ги пускаш в judge и той те оценява на момента, както си пускаш задачите и сега.

0
Aforkldj avatar Aforkldj 1 Точки

Съгласявам се.

9. Световен рекорд по плуване

Иванчо решава да подобри Световния рекорд по плуване на дълги разстояния. На конзолата се въвежда рекордът в секунди,  който Иванчо трябва да подобри,  разстоянието в метри, което трябва да преплува и времето в секунди, за което плува разстояние от 1 м. Да се напише програма, която изчислява дали се е справил със задачата, като се има предвид, че: съпротивлението на водата го забавя на всеки 15 м. с 12.5 секунди. Да се изчисли времето в секунди, за което Иванчо ще преплува разстоянието и разликата спрямо Световния рекорд.

Когато се изчислява колко пъти Иванчо ще се забави в резултат на съпротивлението на водата резултатът трябва да се закръгли надолу до най-близкото цяло число.

Вход

От конзолата се четат 3 реда:

  1. Рекордът в секунди – реално число в интервала [0.00 … 100000.00]
  2. Разстоянието в метри – реално число в интервала [0.00 … 100000.00]
  3. Времето в секунди, за което плува разстояние от 1 м. - реално число в интервала [0.00 1000.00]

Изход

Отпечатването на конзолата зависи от резултата:

  • Ако Иванчо е подобрил Световния рекорд отпечатваме:
    • " Yes, he succeeded! The new world record is {времето на Иванчо} seconds."
  • Ако НЕ е подобрил рекорда отпечатваме:
    • "No, he failed! He was {недостигащите секунди} seconds slower."

Резултатът трябва да се форматира до втория знак след десетичната запетая.

Решение:
            double recordSec = double.Parse(Console.ReadLine());
            double distanceMeters = double.Parse(Console.ReadLine());
            double secondsOneMeter = double.Parse(Console.ReadLine());
            double speedFinal = (secondsOneMeter*distanceMeters) + (Math.Floor(distanceMeters/ 15) * 12.5);

            if (recordSec > speedFinal)
            {
                Console.WriteLine($"Yes, he succeeded! The new world record is {speedFinal} seconds.");
            }
            else
            {
                double lostBy = speedFinal - recordSec;
                Console.WriteLine("No, he failed! He was {0:f2} seconds slower.", lostBy);
            }
      

Благодаря :).

За целият код - Pastebin paste :https://pastebin.com/YnUWdF9X

0
25/10/2018 11:14:30
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Да, има само един начин да се реши задачата - да се прочете условието и да се спази.

Условието гласи: " Резултатът трябва да се форматира до втория знак след десетичната запетая. "

Решението в случая с "Yes" обаче гласи:" Console.WriteLine($"Yes, he succeeded! The new world record is {speedFinal} seconds."); "

 

 

0
Aforkldj avatar Aforkldj 1 Точки

Поправено:

Console.WriteLine($"Yes, he succeeded! The new world record is {speedFinal:f2} seconds.");

100 точки.

За мен това условие важеше само за вторият резултат. :))))

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.