Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Как да свържем Eclipse с GitHub и как да работим с него

TeamWork-а е вече зададен и реших набързо да спретна едно репозитюри за сорс кода на играта, тръгнах да го конфигурирам ииии....забравих, че вместо във Visual Studio ще трябва да работим в Eclipse :D

Та се наложи да се поразровя как става свързването му с GitHub да кажем, не че ми е много любим, просто се е утвърдил вече като едва ли не фейсбука на програмистите :D

Споделям ви това видео, на което попаднах, човекът много подробно и ясно е обяснил как стават нещата: https://www.youtube.com/watch?v=r5C6yXNaSGo

За съжаление обаче не ми стана ясно как става pull-ването (свалянето) на променен код от GitHub на РС-то чрез Eclipse... Дава ми, че няма какво "ново" да се fetch-не от GitHub репото, но това не е вярно, тъй като ръчно там направих промени....Някой, ако вече е минал през това, ще съм му благодарен да драсне 2-3 реда :)

4
Java Advanced
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Здравейте и от мен.

Докато си качвах домашните и аз се сблъсках с проблема как да си качвам кода в GitHub. След много търсене стигнах до работещо решение. Описах го в темата с първото домашно по Java. Поствам това описание също и тук, защото там е малко офтопик и трудно би свършило работя някому, защото е неоткриваемо.

„Качих проекта си в GitHub през терминала с помощта на git. Ще ви преведа през процеса стъпка по стъпка:

Забележка – работя в терминала на SoftUni виртуалката

//инсталиране на git под ubuntu

1/ sudo -s командата ще ви позволи да работите като Root

2/ ще ви поиска паролата (developer)

3/ apt-get install git  командата изтегля и инсталира git

 

//същинско качване на проекта в GitHub

4/ Създавате си празно repository в GitHub (ето как)

5/ отваряте терминала и навигирате до папката, в която ви е проекта

6/ //edit: git init командата създава ново repository в директорията

7/ git remote add origin //http:(тук копирате url-a на repository-то от GitHub) командата регистрира ново repository – това, което създадохте в GitHub

8/ git add .  командата добавя файловете на проекта ви в местната repo папка, която създадохме в стъпка 6

9/ git commit -a -m “Initial commit” командата подготвя файловете ви за commit локално, още не са push-нати онлайн, Вместо Initial commit можете да добавите какъвто желаете коментар, който ще опише какво качвате в момента

10/ git push -u origin --all командата качва проекта ви вече в GitHub

//edit: на стъпка 10 ще ви поиска user name и парола на account-a ви в GitHub. Имайте предвид, че докато си пишете паролата, на екрана не излиза нищо - дори здездички (при мен отначало настъпи смут, докато разбера, че просто ми пази паролата и за това не се вижда нищо, като я въвеждам :))

Ако направите промени по проекта си и искате да ги качите в GitHub е необходимо да изпълните само стъпки 9 и 10. Добра практика е в стъпка 9 в коментара да описвате какви промени сте направили в проекта, които качвате в тази сесия.

 //edit: запознаването ми с git и терминала продължава и попаднах на нов проблем, с чието решение ще ви запозная.

Стъпки 9 и 10 ще свършат работа само когато правите промени по вече съществуващи класове. Ако създадете нов клас и изпълните тези стъпки, новите файлове няма да бъдат разпознати и качени, защото са untracked.

Ето как да ги добавите в своето local repo:

11/ git add -i командата изкарва подменю

12/ a командата избира да добавите add untracked - щеизкара списък с всички untracked files от проекта ви

13/ * командата ще добави всички untracked files

14/ q за да приключите с командата

Сега може да се върнете на стъпки 9 и 10 и ще имате качен целия си проект, с новите класове, в GitHub. “

 

В допълнение ще кажа, че линкът на колегата gngeorgiev за Stack overflow малко по-горе си заслужава да бъде отворен. На скоро понаучих и малко нови неща по темата. Когато имам време ще ги систематизирам, и ще ги споделя.

Това е от мен. Дано ви е полезно!

5
Nexus avatar Nexus 119 Точки

Благодаря за чудесното обяснение.

Доста порових но не намерих опътване което да разбера както разбрах твоето. Мерси!

Поздрави,

А.

1
gimoch avatar gimoch 7 Точки

Здравейте,

опитвам се да кача проект в github под линкус с git,но получавам следнoто съобщение при push-a:

fatal: I don't handle protocol '//https'

при commit-a получавам:

Run

git config --global user.email "you@example.com"
git config --global user.name "Your Name"

to set your account's default identity.
Omit --global to set the identity only in this repository.

fatal: unable to auto-detect email address (got 'developer@dev.(none)')

Абсолютно начинаещ съм с линукса,ако може някои да помогне,да кача проект и под линукс.

Благодаря предварително!

 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.