Софтуерно Инженерство
Loading...
Matrix avatar Matrix 1088 Точки

Как да свържем Eclipse с GitHub и как да работим с него

TeamWork-а е вече зададен и реших набързо да спретна едно репозитюри за сорс кода на играта, тръгнах да го конфигурирам ииии....забравих, че вместо във Visual Studio ще трябва да работим в Eclipse :D

Та се наложи да се поразровя как става свързването му с GitHub да кажем, не че ми е много любим, просто се е утвърдил вече като едва ли не фейсбука на програмистите :D

Споделям ви това видео, на което попаднах, човекът много подробно и ясно е обяснил как стават нещата: https://www.youtube.com/watch?v=r5C6yXNaSGo

За съжаление обаче не ми стана ясно как става pull-ването (свалянето) на променен код от GitHub на РС-то чрез Eclipse... Дава ми, че няма какво "ново" да се fetch-не от GitHub репото, но това не е вярно, тъй като ръчно там направих промени....Някой, ако вече е минал през това, ще съм му благодарен да драсне 2-3 реда :)

4
Java Advanced
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Здравейте и от мен.

Докато си качвах домашните и аз се сблъсках с проблема как да си качвам кода в GitHub. След много търсене стигнах до работещо решение. Описах го в темата с първото домашно по Java. Поствам това описание също и тук, защото там е малко офтопик и трудно би свършило работя някому, защото е неоткриваемо.

„Качих проекта си в GitHub през терминала с помощта на git. Ще ви преведа през процеса стъпка по стъпка:

Забележка – работя в терминала на SoftUni виртуалката

//инсталиране на git под ubuntu

1/ sudo -s командата ще ви позволи да работите като Root

2/ ще ви поиска паролата (developer)

3/ apt-get install git  командата изтегля и инсталира git

//същинско качване на проекта в GitHub

4/ Създавате си празно repository в GitHub (ето как)

5/ отваряте терминала и навигирате до папката, в която ви е проекта

6/ //edit: git init командата създава ново repository в директорията

7/ git remote add origin //http:(тук копирате url-a на repository-то от GitHub) командата регистрира ново repository – това, което създадохте в GitHub

8/ git add .  командата добавя файловете на проекта ви в местната repo папка, която създадохме в стъпка 6

9/ git commit -a -m “Initial commit” командата подготвя файловете ви за commit локално, още не са push-нати онлайн, Вместо Initial commit можете да добавите какъвто желаете коментар, който ще опише какво качвате в момента

10/ git push -u origin --all командата качва проекта ви вече в GitHub

//edit: на стъпка 10 ще ви поиска user name и парола на account-a ви в GitHub. Имайте предвид, че докато си пишете паролата, на екрана не излиза нищо - дори здездички (при мен отначало настъпи смут, докато разбера, че просто ми пази паролата и за това не се вижда нищо, като я въвеждам :))

Ако направите промени по проекта си и искате да ги качите в GitHub е необходимо да изпълните само стъпки 9 и 10. Добра практика е в стъпка 9 в коментара да описвате какви промени сте направили в проекта, които качвате в тази сесия.

//edit: запознаването ми с git и терминала продължава и попаднах на нов проблем, с чието решение ще ви запозная.

Стъпки 9 и 10 ще свършат работа само когато правите промени по вече съществуващи класове. Ако създадете нов клас и изпълните тези стъпки, новите файлове няма да бъдат разпознати и качени, защото са untracked.

Ето как да ги добавите в своето local repo:

11/ git add -i командата изкарва подменю

12/ a командата избира да добавите add untracked - щеизкара списък с всички untracked files от проекта ви

13/ * командата ще добави всички untracked files

14/ q за да приключите с командата

Сега може да се върнете на стъпки 9 и 10 и ще имате качен целия си проект, с новите класове, в GitHub. “

В допълнение ще кажа, че линкът на колегата gngeorgiev за Stack overflow малко по-горе си заслужава да бъде отворен. На скоро понаучих и малко нови неща по темата. Когато имам време ще ги систематизирам, и ще ги споделя.

Това е от мен. Дано ви е полезно!

5
Nexus avatar Nexus 119 Точки

Благодаря за чудесното обяснение.

Доста порових но не намерих опътване което да разбера както разбрах твоето. Мерси!

Поздрави,

А.

1
gimoch avatar gimoch 7 Точки

Здравейте,

опитвам се да кача проект в github под линкус с git,но получавам следнoто съобщение при push-a:

fatal: I don't handle protocol '//https'

при commit-a получавам:

Run

git config --global user.email "you@example.com"
git config --global user.name "Your Name"

to set your account's default identity.
Omit --global to set the identity only in this repository.

fatal: unable to auto-detect email address (got 'developer@dev.(none)')

Абсолютно начинаещ съм с линукса,ако може някои да помогне,да кача проект и под линукс.

Благодаря предварително!

0