Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

chrisBG69 avatar chrisBG69 29 Точки

Проблем 3-та задача от изпита 03. Quests Journal

Здравейте, бая време се мъчих на изпита с тази задача, докарах я до 30/100, езика е PHP. Ако може някой да погледне и да даде съвет, ще съм благодарен...

Линк към условието:

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/1316#2

Линк към моето решение:

https://pastebin.com/bMdwxUmP

Тагове:
0
Fundamentals Module
kostadink2001 avatar kostadink2001 7 Точки

Не разбирам от PHP, понеже уча C#, но така на пръв поглед ми направи впечатление това, че при добавяне на сайд куест към масива ти journal, ти го добавяш накрая като последен куест, а в условието пише, че трябва да го добавиш веднага след мейн куеста (mainQuest:sideQuest). Тоест да намериш индекса на който се намира този мейн куест ако съществува и да добавиш сайд куеста на следващия индекс.

0
aysheali avatar aysheali 1 Точки

Можеш ли да споделиш решение на C#. Мерси предварително!

0
kostadink2001 avatar kostadink2001 7 Точки

Заповядай, надявам се да ти бъде от полза.smiley

 

Решение

0
aysheali avatar aysheali 1 Точки

Благодаря! Помогна ми  много.

Не се сетих да използвам: Contains. Също така на Side Quest  не знаех как да намеря index-a.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.