Loading...
clipro avatar clipro 73 Точки

[Programming Basics] [Nested Loops - Exercise] 10. Party Invitation - 90/100 Защо?

Здравейте,

бих искал да помоля за малко помощ с тази задача

Условие - задача 10

Моето решение - https://pastebin.com/9Dsjgqg2

Знам, че би могло и да се реши с regex, но ние не сме учили все още и го реших с Loop. Дава ми грешка на единия от тестовете, който в конзолата обаче вади коректен резултат. Линк към скрийншот https://paste.pics/43KLY

В допълнение ми вади грешка на тест 5 (тук няма Input)

Къде мога да бъркам?

Благодаря предварително на всички, които ми дадат някакви насоки.

Тагове:
1
Programming Basics
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки

Здравей, при тебе нормално ли се изпълнява тази програма, когато и подадеш 3-4 валидни имена?
При мене изписва имената, но изкарва и следното:

Unhandled Exception:
System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object
  at loopExr_10_partyInvitation.Program.Main (System.String[] args) [0x00081] in <ee4ca1185a7e461ea4a435e17588e731>:0 
[ERROR] FATAL UNHANDLED EXCEPTION: System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object
  at loopExr_10_partyInvitation.Program.Main (System.String[] args) [0x00081] in <ee4ca1185a7e461ea4a435e17588e731>:0 


Според мене, трябва да се вложи тази проверка if (name != null)
Аз само за да го пробвам, я сложих над „цикъла за буквите“ и след това при „проверката на дължината“ и съобщението спря.
Надявам се това да ти даде някаква насока!

1
clipro avatar clipro 73 Точки

Здравей, благодаря за отговора (rep++;) 

Аз не получавам съобщение за грешка. Вкарах тази проверка и изключих 

if (name == "") Console.Write("Invalid name!");

но, тогава не прекъсва при празен стринг и точките продължават да са 90/100

Може би е нещо в тази посока, но не успявам да намеря вярното решение.

1
10/11/2018 14:45:35
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки

Оуф, сега като казваш, че при тебе я няма, и „зацепих“ от какво се получава - от мързела ми. Просто бях написал тези имена от снимката на ръка, но след това добавих „Statistic“, копирайки го от файла, и то е „набило“ още един знак, който не трябва да е там.
Извинявай!

1
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки

Да, от това е. Обаче виж какво изписва, ако вкараш празен ред:

Hristo
Emil
Invalid name!

Mariya
Valid names are 100.00% from 4 names.
Invalid names are 0.00% from 4 names.


Според мене, по-добре си направи отделна променлива за невалидните имена, и си ги „събирай“ отделно, като включиш и празните там.

1
clipro avatar clipro 73 Точки

Да, това наистина го бях пропуснал. При въвеждането на празен ред не го броях като име. 

Коригирах го тук https://pastebin.com/G578u1EK

Все още обаче имам грешка на тест 5 и 90/100

Пробвах всякакъв род "гранични" стойности, за които се сетих и не мога да си намеря грешката в кода...

1
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки

А какъв вход ти подава при тази грешка? Даже моля те, дай и входа за този тест от снимката!

1
clipro avatar clipro 73 Точки

За съжаление не ми дава да видя какво тества. Може да пробваш моя код в judge за да видиш каква грешка дава. Пробвах и варианта от скрийншота - там си работи без проблем

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/1165#9

Благодаря за цялото отделено време!

 

1
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки

Този вход поне от теста на снимката би трябвало да можеш да го видиш, на самата снимка се вижда бутон „Show input
Другото, което сега ми хрумва е, да включиш и „whitespace“ към валидните, макар че е малко вероятно да е от това.
Сега ще видя, дали мене ще ме пусне до тази тестове, че ние още не сме го взели това...

1
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки

Виж какво изкарва, ако подадеш само „Statistic“ като вход:

Valid names are NaN% from 0 names.
Invalid names are NaN% from 0 names.


Може би, това е проблемът!

Допълнение: Странно, на мене тази грешка от снимката не ми я дава, явно пак с „неговите си номера“...

1
10/11/2018 17:43:45
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.