Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

maria_tk avatar maria_tk 0 Точки

Задача 6. Cake

Здравейте! Бихте ли ми помогнали, Judge ми дава 92/100, а във VS работи. Не мога да открия грешката. 

6. Торта
Поканени сте на 30-ти рожден ден, на който рожденикът черпи с огромна торта. Той обаче не знае колко
парчета могат да си вземат гостите от нея. Вашата задача е да напишете програма, която изчислява броя на
парчетата, които гостите са взели, преди тя да свърши. Ще получите размерите на тортата (широчина и
дължина – цели числа в интервала [1...1000]) и след това на всеки ред, до получаване на командата "STOP"
или докато не свърши тортата, броят на парчетата, които гостите вземат от нея.
Да се отпечата на конзолата един от следните редове:
 "{брой парчета} pieces are left."; - ако стигнете до STOP и не са свършили парчетата торта
 "No more cake left! You need {брой недостигащи парчета} pieces more."

 

https://pastebin.com/MYgUMweY

Тагове:
0
Programming Basics with C#
kr056 avatar kr056 64 Точки

https://softuni.bg/forum/23159/pb-csharp-while-loop-excercise-06-cake

Същият проблем.

Грешката ти е в if-а 

 if (wholeCake <= pieces)

трябва да е само "<",при твоя код при 25 парчета торта и 25 взети ще влезе в if-а което е грешно.

0
11/11/2018 12:19:01
maria_tk avatar maria_tk 0 Точки

Благодаря! :)

 

0
ainis avatar ainis 12 Точки

И аз имах същи проблем.

Благодаря!!

0
dtsavkov avatar dtsavkov 1 Точки

Просто не е предвидена опцията да се изяде точно тортата :)

Двата изходни варианта са или повече или по-малко :)

0
RaiaKaralambeva avatar RaiaKaralambeva 0 Точки

И аз имах същия проблем.

Благодаря за коментарите :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.