Професионална програма
Loading...
SimeonKV avatar SimeonKV 55 Точки

Java - Как се премахва повтарящи се елементи от масив[Array] без използването на листове List<>?

=Например -

String[] input = {one,one,two,theree,two,two};
String[] output = {one,two,three};

https://pastebin.com/wqsSfGpW -> този код роботи ако повтарящите елементи са един след друг, ама ака не са последовотелни не знам как да ги вадя crying Благодаря за помоща предварително!!! smiley

Тагове:
0
Fundamentals Module 11/11/2018 21:12:11
KeepCoding avatar KeepCoding 553 Точки
        String[] input = new String[]{"one", "two", "one", "three", "four", "two"};
        Set<String> uniqueStrings = new LinkedHashSet<>();
        uniqueStrings.addAll(Arrays.asList(input));

System.out.println(uniqueStrings);

Това е едно от възможните решения. Другото решение би било да направиш така: Arrays.sort(input); след като са прочетени стойностите.Така повтарящите се думи ще са едно до друго и програмката ти успешно ще ги премахне. 

Само ако може да не ползваш allcaps и множество препинателни знаци един след друг в заглавието на следващата тема, че си има правила на форума.

1
SimeonKV avatar SimeonKV 55 Точки

Мерси за отговора! И дам, колко тъпо от мен да не се сетя за sort angry то вярно че ги подрежда едно до друго cool
Относно заглавието - исках да подчертая,че е за Java,защото не исках да има отговори на други езици,понеже другите езици си имат различни функционалности от Java и едно евентуално решение но др. език не би ми помогноло ,в този случай, за Java...но го коригирах, щом е нарушение ;)

1
11/11/2018 21:20:30