Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

BountyHunter avatar BountyHunter 2 Точки

Calculator v.2.0

Вчера реших да напиша конзолен калкулатор, който да смята дълги изрази както и да помни резултата от последните изчисления, и да го включва в нови. След вторият опит може да се каже че успях, ето го кода: https://pastebin.com/PrmZyzq8

Има доста недостатъци, не дава приоритет на умножението, а смята по реда на задаване на числата и знаците, теоретично работи, но не вярвам да съм успял да проверя всяка възможна ситуация и сигурно има бъгове, и ми се щеше да чете изразите от един ред на конзолата, но не открих как.

Как ви изглежда? Пишете ако измислите някакъв начин да се подобри.

Тагове:
2
Programming Basics with C# 13/11/2018 16:19:28
emo.999 avatar emo.999 399 Точки

Интересно занимание колега, Браво!

Мога да ти предложа интересни идеи и solution на проблема с приоритета при смятане, но с масиви.

Иначе ще бъде прекалено сложно. И все пак, ако решиш да пробваш идеята е :

Записваш всички числа заедно със знаците между тях в последователността в която ги получиш и след това минаваш по този sequence от данни и проверяваш знаците - в зависимост от тях смяташ по реда на важност на операциите.

Не знам дали изложих ясно идеята. Може да дадеш някакъв контакт, ако искаш да го обсъдим - ще се радвам да помогна.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.