Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AlexanderPetkov27 avatar AlexanderPetkov27 1 Точки

Radioactive Mutant Vampire Bunnies - Условие

Здравейте, може ли някой да обясни тази част от условието с движението на зайците. Не мога да разбера на какъв принцип се движат зайците и как продължава движението им след като Player умре или спечели..? Multidimensional arrays exersizes 2

 

Тагове:
0
C# Advanced
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

значи те не се движат а се размножават. След всеки рунд. Ако имаш зайче на позиция хy  защото това е матрица на 

x-1y x+y xy-1 xy+1 на края на рунда трябва да сложиш нов заек и така всеки рунд за всяка позиция където има заек го правиш.Дори да е умрял играч или победил и като мине рунда проверяваш дали е жив умрял и печаташ каквото е станало това е.

0
AlexanderPetkov27 avatar AlexanderPetkov27 1 Точки

Може ли пак да обясниш как точно се размножават зайците. Не разбирам в коя посока трябва да се размножават и от какво зависи на всеки рунд къде ще има заек вместо точка. 
ето единият пример от файла със задачите
Ако можеш да ми обясниш спрямо примера. 
 

5 8
.......B
...B....
....B..B
........
..P.....
ULLL

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

......BB
..BBB..B
...BBBBB
.....B.....B

така едва ли ще разбереш но представи си го като царя в шаха тои как може да се движи на всяко поле до него. Зайците се размножават така.На всяко съседно поле до заек се появява нов заек на края на рунда.

https://pastebin.com/81ShfkvE ето като пуснеш кода ще ти е по-лесно. Да видиш как се размножават. 70/100 така и него довърших домързя ме като разбрах логиката. Гърми защото не правя проверка дали играча е победил в особените случай.мога лесно да го оправя ама ме мързи признавам :Д

0
AlexanderPetkov27 avatar AlexanderPetkov27 1 Точки

Един въпрос: Цикъла за рундовете колкото пъти трябва да се завърта по default? по броя на командите или по нещо друго?

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

докато играча умре или победи то друг вариант нямаш. едно от 2те ще се случи

0
AlexanderPetkov27 avatar AlexanderPetkov27 1 Точки

ако е така това значи, че трябва да се подават команди докато играчът не умре или не излезе, а когато string command Ми е е само от 3 команди, играчът ми остава някъде в матрицата без да е срещнал заек и без да е излязъл. В същото време са минали всички команди, какво правим тогава? Ако рундовете се определят ор броя на командите, това може да се случи и нито да е умрял нито да е излязъл...

 

Въроса ми сега е: Командите се подават на всяка итерация на рундовета или се въвеждат като един стринг в началото..?

0
17/11/2018 17:48:47
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.