Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kosyokosev avatar kosyokosev 27 Точки

Проблем с Workbench

Може ли някой да ми обесни, защо тази заявка минава 

UPDATE minions
    SET minions.age=10 
    WHERE minions.id=3;

а тази не

UPDATE minions
    SET minions.age=10 
    WHERE minions.name='Steward';

и ми изписва тази грешка

0 26 12:49:06 UPDATE minions SET minions.age=10 WHERE minions.name='Steward' Error Code: 1175. You are using safe update mode and you tried to update a table without a WHERE that uses a KEY column. To disable safe mode, toggle the option in Preferences -> SQL Editor and reconnect. 0.000 sec

 Не знам каква настрайка иска да направя.

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Module: Java DB
DanielTotev avatar DanielTotev 25 Точки

Здравей, по default имаш включена настройка за safe update(condition-a в WHERE-a трябва задължително да е за primary key),

за да отстраниш проблема пробвай да изпълниш следната заявка:

SET SQL_SAFE_UPDATES = 0;
0
kosyokosev avatar kosyokosev 27 Точки

Благодаря много,реших проблема.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.