Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Homework] Java Basics - Цикли, методи, работа с класове - Май 2014

Колеги, качил съм ви лекцията, демонстрационните примери и условията на домашните от курса Java Basics на неговия сайт. Извинявам се, че ги качвам в последния момент. До сега ги писах и не можах по-рано.

15
Java Advanced 05/09/2014 00:50:59
garbuchev avatar garbuchev 18 Точки

Здравейте, колеги.
Сега да хвърля и аз една бомба за 4-та задача.
Ето моето решение на Problem 4.** Full House with Jokers, което ми върна САМО 18279 варианта.
Преди да ме освиркате ще обясня как съм я решавал и защо такъв е отговора.
Първо, аз приемам, че в тестето има 52 карти(стандартните) + 5 жокера(които са ЕДНАКВИ) = 57 карти.
От там нататък, по схемата с числата от тотото разглеждам различните комбинации в случаите, когато имаме 0, 1, 2, 3, 4 жокера и съответно 5, 4, 3, 2, 1 карти и още 1 вариант за 5 жокера без други карти.
Направил съм я малко дърварската (с една камара FOR loops), но вече ми бяха почти готови от предната задача и с copy/paste/del не трябваше да мисля повече, ами ги набутах в методи и готово.

Ако имате въпроси или коментари, казвайте.

PS: Според мен Наков трябва да разясни условието.
Иначе 119808 full houses = 32 х 3744 full houses, т.е. да заместим със * всяка възможна карта...

0
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Защо само 1 комбинация с 5 жокера? Ако имаш 5 жокера, това кои карти заместват (не могат да са всички)? Всеки жокер замества само 1 определена карта в даден конкретен случай. Ако имаш само 1 комбинация от 5 жокера, то това е само 1 комбинация от Full House. smile

3
garbuchev avatar garbuchev 18 Точки

Виртуално, 5 жокера са много комбинации, но де факто на масата имаш 5 жокера.

0
iliangrekov avatar iliangrekov 63 Точки

По закон Божи :) жокера се приема за картата с която образуваш най-силната ръка. Няма как да имаш жокер за всяка карта, защото това означава, че с жокер, който замества 6-ца не мога да направя стрейт до Асо при 10, J, Q, К, JOKER. Което пък обезсмисля идеята на жокерите и ги превръща в още едно тесте карти. Жокера е динамична карта - може да е всичко според зависи, с какво правиш най-силна ръка. Това беше по-прицнип, в задачата естествено може да е заложено друго.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.