Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ThunderStorm avatar ThunderStorm 0 Точки

Свързване на една или повече форми във Visual Studio

Здравейте!

Имам за задача да направя декстоп приложение с Visual Studio на С#. Темата е приложение, в което се регистрираш и чрез рожденната дата ти показва каква зодия си и какви са характерните белези на всяка отделна зодия. Работата е там, че се състои от няколко форми.

Въпроса ми е, как да свържа формата за регистрация и тази за помощ (в която е включена информация за работа с даденото приложение), и след това как да свържа другите форми за отделните зодии към тази на регистрацията? 

Благодаря, за отделеното време! :)

 

Тагове:
0
Module: C# Web
kolioi avatar kolioi 641 Точки

За отделните зодии може да използваш една форма и само да променяш описанието (текст) и изображението (ако имаш) + 2 бутона за предвижване напред към следващата и назад към предишната зодия. Хелпа не знам от къде ще го викаш - може от менюто или с F1. Ако е кратък (до няколко изречения) може просто да покажеш MessageBox, а ако е по-дълъг, трябва да направиш CHM file. По принцип може да използваш една единствена форма за цялата програма и динамично да променяш контролите в нея.

Тези неща са елементарни, но НЕ се изучават в СофтЮни, затова тук няма кой да ти отговори и общо взето се пишат глупости.

1
frankcurtis avatar frankcurtis 0 Точки

These things are rudimentary, yet they are NOT learned at SoftUni, so there is nobody here to answer you, and gibberish is commonly composed.

 

Quick Care Med

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.