Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

akiprov avatar akiprov 20 Точки

Functions & Logic Flow - EGN Generator

Моля за примерно работещо решение на тази задача, защото не мога да взема повече от 83 точки в Judge.
Пренаписах я по три различни начина, проверих/промених/изтрих всички валидации десетки пъти, но все толкова дава.

0
JavaScript Fundamentals
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Я сподели едно от решенията да видим.. :)

-1
akiprov avatar akiprov 20 Точки

Ето едно от по-дългите (с повече валидации): https://pastebin.com/n5HWW77c
Дори и да се махнат change event-ите, резултата е същия.
Пробвах да извърша калкулацията на контролното число преди и след добавяне на цифрата за пол. В единия случай очевидно е грешно, защото резултата не съвпада с показното от условието на задачата. Освен ако не съм разбрал грешно алгоритъма за изчисление.

0
25/01/2019 21:26:01
d_rumenov avatar d_rumenov 35 Точки

Здравей,

При положение, че region-а е по-малък от 100 дава грешен output.

Поздрави!

1
akiprov avatar akiprov 20 Точки

@d_rumenov Ама разбира се. Защо да има разлика между ЕГН-тата на тези родени в Благоевград и 8% от пловдивчани като може да са напълно еднакви. Така по-лесно могат да си сменят местожителството...
Благодаря за подсказката все пак! Никога нямаше да се сетя, че трябва да допусна нарочно такава нелепа грешка, за да си взема точките.

0
hakokoha avatar hakokoha 0 Точки

Как така дава грешен output. И на мен ми дава 83/100, но не разбирам какво трябва да направя за регионите по-малко от 100. Може ли да обясниш по-подробно. Благодаря.

0
d_rumenov avatar d_rumenov 35 Точки

Аз лично условието на задачата не го разбрах... От решението на колегата горе-долу ми се изясни...Погледни неговия код. На ред 62 създава regionToken манипулирайки променливата region. Когато тази пременлива е < 100 се получава въпросния грешен изход. Едно възможно решение е проверка дали region < 100 и ако е така, то тя не се променя (друг е въпросът дали това е редно практически, но за задачата дава 100/100). При положение, че region >= 100 се прави манипулацията, която колегата е демонстрирал...

Поздрави!

0
ulivegenov avatar ulivegenov 1 Точки

Здравейте колеги! Някой може ли да ми каже, защо джъдж ми дава 0/100. Това е кода https://pastebin.com/r3XnkdCA. Благодаря предварително!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.