Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Orlin.Obreshkov avatar Orlin.Obreshkov 0 Точки

Проблем с конзолата при Visual Studio 2017 и JS Node

Привет от мен.

Имам проблем при тестването на кода в конзолата. Когато кликна на бутона Start в Visual Studio 2017 за да си проверя кода се

появява конзолата за около секунда и се затваря автоматично. Има ли някой същият проблем, и може ли да сподели как да го коригирам.

Благодаря.

Тагове:
0
Programming Basics
kerim.nizamov avatar kerim.nizamov 7 Точки

Свали си VS Code !!! По-лесно ще работиш там :))

0
Orlin.Obreshkov avatar Orlin.Obreshkov 0 Точки

Опитах, но се получава същата ситуация. Конзолата ми отново изчезва. При записването на MVS 2017 както е посочено в образеца се чекват 2 отметки:

Universal Windows Platform Development и Node.js development

При пускането на MVS ми излиза съобщение, че Node.js не е наличен на компютърът. Тегля го от отделен линк и отново след като го запиша и при опит да си проверя кода в конзолата, тя се появява за секунда и изчезва.

0
kerim.nizamov avatar kerim.nizamov 7 Точки

Сигурен ли си, че не сваляш Microsoft Visual Studio, защото Microsoft Visual Studio и Visual Studio Code не са едно и също нещо ! След като свалиш VS Code и си стартираш проект  и горе taskbar-а  има опция View кликваш и от падащото меню избираш  Debug Console или пробвай с ctrl + shift + Y :)) Надявам се да се получи. Аз също грешно бях инсталирал MVS , а не VS Code и имах същия проблем и евентуално, ако имаш друг проблем пиши :))

0
Orlin.Obreshkov avatar Orlin.Obreshkov 0 Точки

С VS code незнам как да стартирам JS проект. Гледам лекция в която лекторът работи с VS2017. Стигнах до извода, че проблемът с конзолата е в програмата. Има настройка която оправя проблема, но никъде не е обяснено и показано как се прави.

Ако може да ми обясниш съвсем накратно какво трябва да направя и изтегля за VS code за да мога да си стартирам проект на JS node и да опитам да оправя нещата с конзолата или поне да проверя дали и там ще имам такива.

Ще съм ти благодарен.

 

 

0
kerim.nizamov avatar kerim.nizamov 7 Точки

https://code.visualstudio.com     от тук си избираш кое да си свалиш, дали за Windows , Linux или MacOs. NodeJS вече го имаш инсталиран.След като го свалиш и инсталираш пиши, за да ти кажа как да си пуснеш разширенията Beautfy и jshint.

0
Orlin.Obreshkov avatar Orlin.Obreshkov 0 Точки

Привет. Изтеглих го. Когато имаш възможност обясни как да го настроя и подготвя за работа.

Благодаря.

0
kerim.nizamov avatar kerim.nizamov 7 Точки

Предполагам вече знаеш как да си направиш проект и т.н. След като стартираш иде-то  в най-лявата част има няколко опции (4 ако не се лъжа) избираш тази най-отдолу и след това се появява търсачка в нея пишеш beautify и инсталираш . Същото правиш и с jshint.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.