Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Използване на Guava в Judge

Здравейте колеги!

Имам нужда от помощ в използването на колекции от гуава.

Направих си мейвън проект и добавих дипендънсито и локално е ок, но съдията мърмори...

A compile time error occurred.
Compilation result:
Compiled file is missing. Compiler output: ...\ShoppingCenter.java:19: error: cannot find symbol
    private Map<String, TreeMultiset<Product>> producerProduct;

Конкретно става дума за задача 01. Shopping Center от Combining Data Structures - Java Exercise от курса за структури от данни.

Ако някои има идеи да помага :)

Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки
Best Answer

Здравей,

За хубаво или лошо, получаваш грешката защото Judge не разполага с Guava библиотеката си локално, без значение че е Maven проект. Ще се наложи да се опиташ да решиш задачата с твоя структура или "държавните" такива. 

В опашката на нещата, които трябва да се добавят в Judge е, така че временно (не мога да кажа до кога) ще трябва да се справим без нея. 

Би ли пуснал един линк към submission, който ти дава тази грешка? :)

0
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

https://judge.softuni.bg/Contests/Submissions/View/10092057

Да разбирам ли че джаварите сме прецакани за структури от данни тъй като нямаме алтернатива на SoftUni.Wintellect.PowerCollections ? И защо неколкократно беше споменавана библиотеката от лекторите като алтернатива?

0
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Здравей отново,

Да разбирам ли че джаварите сме прецакани за структури от данни тъй като нямаме алтернатива на SoftUni.Wintellect.PowerCollections

Не, не го разбирай така. Работи се по въпроса и вие да ползвате библиотеката.

Друг съвсем отделен проблем, който виждам е стратегията, която използвате за курса (Java Zip File). Maven проекти в Judge се съпортват само чрез стратегията Java Project (Spring + Hibernate). Разбира се, Maven Support не е най-лесното нещо за имплементация, така че бъдете търпеливи, никой не желае да ви прецака. :)

0
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Съгласен съм, но на изпита ще трябва да се спасяваме някак си сами.... а и домашното трябва да пренаписвам, а аз го пренаписах с гуава защото предното не минаваше тестовете :(

0
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Отговорът ми е личен съвет от тук нататък. :)

Колега, знанията не са излишни, познаването на Guava също. Разбирам, че времето е ценно, но пък ако имаш такова, би било дори по-полезно сега да го напишеш без Guava.

Успех!

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.