Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DesislavaGG avatar DesislavaGG 37 Точки

Cards Game

Здравейте колеги, моля за помощ за задачата Cards Game от Lists - Exercise. Нещо явно бъркам при подредбата на картите когато не са еднакви, защото още при втория тест се получава безкрайна игра. Ето кода:https://pastebin.com/GJtSeL25

 

Тагове:
0
Programming Fundamentals
ivailog avatar ivailog 2 Точки

На победителя картата се добавя първа, след това на губещия. Ако спечели Player 2 ==> deck2.add(player2Card), deck2.add(player1Card)

1
19/02/2019 17:57:08
DesislavaGG avatar DesislavaGG 37 Точки

Благодаря за отговора, от условието не бях разбрала, че това искат да кажат. Сега остана да се преборя само с един тест, който ми дава часовник,взимам 75/100. Ако се сещаш защо, моля сподели. Това е поправения код:https://pastebin.com/YXyyZxvi

0
DesislavaGG avatar DesislavaGG 37 Точки

Намерих си грешката

0
Ivan_G_Popov1 avatar Ivan_G_Popov1 21 Точки

Ако не е строго секретно каква е тя?blush

0
DesislavaGG avatar DesislavaGG 37 Точки
Замених if (firstCards.get(0) == secondCards.get(0)) с 
if (firstCards.get(0).equals(secondCards.get(0)))
0
AlexKoleva avatar AlexKoleva 0 Точки

И аз имам същия тайм лимит, откъде идва

0
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

@AlexKoleva Най-вероятно не излизаш от безкраен цикъл...

0
DesislavaGG avatar DesislavaGG 37 Точки

При мен проблема беше, че не бях разбрала, че трябва когато картите не са равни: на победителя картата се добавя първа, а след това на губещия в тестето(листа) на печалившия. Първоначално го бях направила независимо кой е печаливш, първо да се прибавя картата на първия играч, а след това на втория играч в тестето(листа) на печалившия и това беше грешката водеща до безкрайна игра.

1
veso76 avatar veso76 0 Точки

Здравейте. И аз се борих с тази задача и решението по-горе ми помогна много. От последния и код смених само == с equals на първия if във while и се получиха 100%.

 

0
veno0 avatar veno0 8 Точки

ето 100/100 решение в judge.има метод FirstOrDefault който помага много според мен в тази задача !

https://pastebin.com/cMQK1RkV

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.