Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dreddy93 avatar dreddy93 3 Точки

Programming Basics - 03. Vacation

Здравейте колеги,

Мъчих струвах по тази задачка, но нещо не се справих да си донамеря какво още ми липсва. В Judge  ми дава все 77/100 и не успявам да доизкусоря какво още ми отбягва. 

Моля за съдействие, за което искренно благодаря!

Ето и моето решение: https://pastebin.com/E796DFus

Задача: 

Джеси е решила да събира пари за екскурзия и иска от вас да ѝ помогнете да разбере дали ще успее да
събере необходимата сума. Тя спестява или харчи част от парите си всеки ден. Ако иска да похарчи повече
от наличните си пари, то тя ще похарчи всичките и ще ѝ останат 0 лева.
Вход
От конзолата се четат:
 Пари нужни за екскурзията - реално число в интервала [1.00.. .25000.00]
 Налични пари - реално число в интервала [0.00... 25000.00]
След това многократно се четат по два реда:
 Вид действие – текст с възможности spend; и save
 Сумата, която ще спести/похарчи - реално число в интервала [0.01… 25000.00]
Изход
Програмата трябва да приключи при следните случаи:
 Ако 5 последователни дни Джеси само харчи, на конзолата да се изпише:
o You cant save the money.;
o {Общ брой изминали дни};
 Ако Джеси събере парите за почивката на конзолата се изписва:
o You saved the money for {общ брой изминали дни} days.;

Тагове:
0
Programming Basics 04/03/2019 01:40:59
KaterinaTaneva avatar KaterinaTaneva 7 Точки

здравей, товае моят код https://pastebin.com/xwZDF6W3 на JS. Дано ти помогне

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.