Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

hristoico avatar hristoico 7 Точки

Блок-схема/алгоритъм за класове C#

Здравейте,
Възможно ли е някой да нарисува кратка и ясна блок-схема/алгоритъм за дефиниране на клас (в C# - ако е от значение технологията), заедно с обектите , пропъртита, конструктори (с и без тях) и методи, и какво и как достъпваме? Нещо от сорта на: https://www.geeksforgeeks.org/c-sharp-class-and-object/, но да е пълно и подробно и да се публикува във Facebook групата на Tech модула, а и защо не в презентацията за тази лекция. 

 Знам, че ще се учи много по-подробно в OOP модула, но имахме лекция + Lab "OBJECTS AND CLASSES" за придобиване на първоначална представа, но аз, както със сигурност и много мои колеги, не получихме никаква такава. В слайдовете от презентацията за мен е  прекалено "шарено" и неясно. Лекторът си личеше, че разбира в изключителни детайли материята, но в крайна сметка тотално ме обърка (да не се приема като упрек). По време на лаба получих някакво просветление, но въпреки това не разбрах всичко напълно. 

 

 


 

Тагове:
0
Fundamentals Module
ElviraPetkovaSvishtov avatar ElviraPetkovaSvishtov 152 Точки

Ако имаш време, препоръчвам ти да гледаш това видео https://softuni.bg/trainings/resources/video/35877/video-05-november-2018-ivailo-kenov-csharp-technology-fundamental-september-2018/2056

От предната инстанция на модула е, Ивайло Кенов обясява за мен много добре и разбираемо, стегнато и на достъпен език. Опитай се да дадеш време на информацията, ако можеш решавай повечко задачи. Почти изгледах предния модул и на първо инфото ми дойде много, мъчих се да решавам някакви задачи, на моменти ми бяха много трудни. Два месеца по-късно усещам нещата малко по-добре, така че дай си време и всичко ще си дойде на мястото и наистина трябва възможно най-много задачи.

Успех :)

0
hristoico avatar hristoico 7 Точки

Благодаря, ще изгледам видеото. Но въпреки това съм сигурен, че някой по-advanced може да състави структурна блок схема за на класове/конструктори/обекти/методи/пропъртита... ,за да се разбере по-лесно тази абстрактна концепция, което съм сигурен, че не е нищо повече от някаква строго определена подредена структура, но неясно и объркващо обяснена.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.