Loading...
simasim avatar simasim 5 Точки

Задача 5. Students от lab упражненията за обекти и класове

Някой може ли да ми обясни защо в този код ми подчертава в червено локалната променлива student и не иска да приеме декларираните вече имена, години и град? Мъча се вече два дни с тези класове. Ще бъда много благодарна, ако някой ми обясни. Дори в самото условие има показано решение, но при мен не работи.

https://pastebin.com/fVuAh28r

Ето и условието:

Define a class Student, which holds the following information about students: first name, last name, age and
hometown.

Read a list of students until you receive the "end" command. After that, you will receive a name of a city. Print only
students, which are from the given city in the following format: "{firstName} {lastName} is {age} years
old.".

Тагове:
0
Programming Fundamentals 07/03/2019 19:37:21
iGeorg1ev avatar iGeorg1ev 223 Точки
Best Answer

Здравей,

Ето го твоето решение пипнато - https://pastebin.com/avYeZ96b

1. Направил си конструктор и да му зададеш параметри ги слагаш в скоби след извикване то му ред 20 (закоментирал съм твоя код след това).

2. Подчертава ти всички променливи, защото трябва да направиш свойствата public, за да може да ги достъпва и цласа програм. Освен тов в стринга който печаташ обекта и свойствата. student.FirstName го беше написал student.Firstname, другите не беше писал student преди тях.

Сега работи. 

Иво

1
simasim avatar simasim 5 Точки

Златен си, супер много ти благодаря. 

0
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Може ли да поясниш какво правиш с това:

  1.  public override string ToString()

  2.         {

  3.             return $"{FirstName} {LastName} {Age} {City}";

  4.         }

нали това го отпечатваш в класа programs?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.