Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Препоръка за хубаво SSD

Здравейте, имам нужда от малко помощ. 

Инсталирах си Windows 10, но понеже машината ми е с 4GB, всичко е доста бавно.  Ще ми препоръчатели хубаво SSD, което да оправи нещата?

Машинката е DELL. 

До колкото съм запознат на Windows 10 са му нужни поне 16GB, а с моите 4 не знам как бих могъл да избутам до края на модулите. 

Тагове:
0
Общи приказки 20/03/2019 18:05:40
nzzgeorgi avatar nzzgeorgi 14 Точки
Best Answer

Нещо се бъркаш, имаш предвид RAM памет. SSD е Solid state drive, което е дисково устройство (като хард-диска, но много по-бързо). RAM паметта не е нужно да е толкова много, зависи от програмите които ползваш. По принцип 4GB трябва да ти стигнат за писането на код. Ако ползваш по повече и по-тежки програми наведнъж, е добре рам-а да е повече - 8GB трябва да са ти напълно достатъчни, а 16гб е вече ако ползваш Photoshop, video editor-и, или други програми които използват много рам.

Иначе друг е въпроса, че едно SSD най-вероятно ще ускори компютъра ти повече отколкото допълнителна RAM памет. Но дали SSD ще слагаш, дали RAM, първо трябва да прочетеш в упътването на лаптопа какви рам-ове и ссд-та са съвместими. Ако не ти се чете, е най-добре да го дадеш на някой компютърен сервиз да ти го направи.

Иначе марките при ram-a не са толкова от значение, при ssd-то, Samsung и Crucial са с добра репутация, но има и други, търси нещо евтино с добри ревюта.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.