Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dvalexieva avatar dvalexieva 2 Точки

Помощ със задачи 06. Sum Prime Non Prime и 08. Fishing

Здравейте колеги,

И с двете задачи имам подобен проблем: програмата уж работи без проблем, тествам я на примерите в задачата и става, а пък в Judge ми излизат няколко грешни решения, без да мога да видя input-a.

Номерата на решенията са:

#10747183 за Sum Prime Non Prime (80/100),

#10748340 за Fishing (50/100),

Преглеждах, дебъгвах, не знам къде да търся вече. Някакви идеи?

Мерси! :)

 

Тагове:
0
Programming Basics with C#
e_panova avatar e_panova 51 Точки
Best Answer

Здравей, в задачата Fishing трябва да поправиш условието в if - проверката . Вместо if(i==3), да стане if (i%3==0), защото теб те интересува всяка трета риба, а не само третата. Във примерните входове в задачата нямам такъв случай(с 6 или повече риби) и затова ти излизат верни нулевите тестове.

Само с тази промяна кодът ти има 100 точки:  https://pastebin.com/3BeKWwMX

 

Ето кода ти и за другата задача:https://pastebin.com/0vbXJXxz

Вкарах булевата ти променлива в началото на цикъла и  я направих= true. Така за всяко завъртане на цикъла проверяваш само дали числото е съставно и ако е, я правиш равна на false.  

Помисли как да оптимизираш кода си, като махнеш някои излишни проверки. Например след while цикъла нямаш нужда от този if,тъй като условието му винаги е true, щом си излязла от while.

 

Ако искаш, може да погледнеш и моето решение - то е без булева променлива, а с брояч, който отчита колко пъти числото се е разделило на числата от 2 до него. Ако броячът е 1, значи числото е просто: https://pastebin.com/YU1bCQG4

 

0
27/03/2019 10:59:52
dvalexieva avatar dvalexieva 2 Точки

Това с тройката е много глупава грешка от моя страна и сигурно нямаше изобщо да забележа :D

 

Иначе кодът ти с counter-a ми харесва,  много по-изчистено седи!

 

Благодаря ти :)

1
Nikodon avatar Nikodon 3 Точки

Привет, гледах ти кода с брояча и искам да те попитам, защо цикъла го въртиш от 2 , а не от 1 или 0 ?

Благодаря ти!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.