Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MBMihov avatar MBMihov 0 Точки

#Java Задача 10. Volleyball

Здравейте колеги.

Отделих над час в мислене и проби относно тази задача  и максималното, което извлякох от Judge e 90 точки. Мисля, че една от грешките ми е представянето на "2/3" като 0.66, тъй като в зависимост от броя на шестиците, резултатът е различен. Но как може да се определи броят им ?? Ще бъда много благодарен ако някой успее да открие грешката в кода. Моля абстрахирайте се от имената на променливите 

 

https://pastebin.com/X8VwabLe

0
Programming Basics
Y.Yordanov21 avatar Y.Yordanov21 51 Точки
Best Answer

Здравей, 

имах подобед проблем със задачата, но на C#. 

Оправих го като вместо 2/3 и 3/4 ги въведох 2.0/3.0 и 3.0/4.0, за да се получи double променлива. Предполагам на Java проблема ще е същия. 

Пускам ти решението на C#, ако може да ти помогне:

https://pastebin.com/bXDk4Rii

0
MBMihov avatar MBMihov 0 Точки

Евалата колега, страшен си, това беше проблема. Но как си се сетил и защо се прави това нещо по-точно ? Аз пробвах варианта да го напиша 2/3 - даде ми 0 при дебъгера и от там резултата въобще не беше верен. 

ПП не ми дава да ти вотна +че

0
Y.Yordanov21 avatar Y.Yordanov21 51 Точки

Проблема е, че като го запишеш 2/3 и нямаш double променлива преди това, 2/3 го приема за int променлива и го закръгля на 0 и оттам ти дава 0 при debug-a. 

A като го напишеш 2.0/3.0 , дори е достатъчно само едното да е записано(2.0/3 или 2/3.0), резултата става double и вече не го закръгля на 0.

0
zahirff avatar zahirff 0 Точки

Благодаря много ! Имах същият проблем и много ми помогна отговорът, сега имам 100/100 :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.