Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nikolaydong avatar nikolaydong 2 Точки

Объркване с while цикъла - PHP

Колеги, супер много се затруднявам с while цикъла, затрудненията ги срещнах веднага при опитите да реша задачите сам, проблемът е в задачата 02 от While-loop exercise-а (Exam Preparation), буквално съм като в пустиня, бихте ли ми помогнали как трябва да процедирам с решението на задачата?

Тагове:
0
Programming Basics
Tspetrova avatar Tspetrova 125 Точки

Здравей, пращам ти едно решение на Java,  https://pastebin.com/tfkpCpDk

като общо взето идеята е следната:

1/Четем от конзолата броя на слабите оценки и Задачата, която е стинг

2/В while цикъла четем по една оценка на всяко завъртане, докато името на задача не съвпадне с Enough, тогава даваме break

3/Другия случай , когато трябва да спрем цикъла е когато слабите оценки са повече от 4, затова правим променлива, която да ги брои при всяко завъртане, като при достигането им печатаме и спираме цикъла

4/Тъй като трябва да принтираме последната задача, правим променлива и за нея и я сменяме на всяко завъртане / lastTask = task;/ след което четем отново String , защото след всяка задача има и името й / от конзолата се четат многократно 2 реда/

5/При достигане на Enougn печатаме, средна стойност, име и брой на задачите

Успех, дано съм помогнала :-)

Опитвай винаги първо сам да решаваш до където стигнеш и някой ще ти помогне по-нататък

0
nikolaydong avatar nikolaydong 2 Точки

Точно там е проблемът, досега с if конструкцията си решавах всичко без проблем, но с цикъла, блокирам още на променливите, все едно не знам кога да направя променлива извън блока и кога да създам в самия цикъл... Ще тествам отново утре, дано вече има прогрес, че мозъкът ми ще избуши...

0
01/04/2019 23:07:06
Tspetrova avatar Tspetrova 125 Точки

Това се учи с практиката, нормално е да не ти е ясно, като цяло променливи в цикъла се правят когато се прави някаква вътрешна проверка в него, всичко което ще печаташ и извеждаш като резултат от цикъла трябва да се инициализира предварително :-) Дай си време ще ги разбереш

0
02/04/2019 09:27:41
nikolaydong avatar nikolaydong 2 Точки

Дано, защото ми е супер отчайващо, а от няколко дни насам дори нямам време да прегледам изминалите уроци и да поопражнявам малко, но в идните дни ще се понапъна... Проблемът ми като цяло мисля че се намира изцяло в самата задача, тъй като ме объркват променливите в / и извън цикъла...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.