Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ataman79 avatar ataman79 11 Точки

[Techncal Issue] SEO Optimization SEF URL адреси на кирилица или на латиница?

Здравейте,

имам сайт, който е изцяло на кирилица и съответно адресите му са изцяло на кирилица. От това което съм чел по темата и от лекцията на Еди, се споменава, че е хубаво да има и адреси на латиница.

Въпросите ми са:

1. Кое е по-добре, адресите да са изцяло на кирилица или на латиница?

2. Ако в момента започна да пускам бъдещите адреси на латиница ( и да не пускам в бъдеше адреси на кирилица), това ще повличе ли положително на SEO на сайта?

Ще се радвам и някой от лекторите Еди, Генадий, Николай Галинов също да изкажат мнение по темата.

Благодаря предварително

1
Digital Marketing & SEO 16/04/2015 23:06:45
elpak avatar elpak 2 Точки

1. Когато адреса е на кирилица като този 6 въпроси при избор на SEO фирма  той става много дълъг и понякога при публикуване в социални мрежи се къса. По-правилно е да бъде на латиница и до 4-5 думи. Те са достатъчни и няма смисъл от повече. Примерно какво работи SEO оптимизатора.

2. Не смесвай адреси на латиница и кирилица, почни и продължи с публикациите си на латиница от началото. Бота на Google чете и индексира адреси на всякакви езици но за предпочитане са кратките slug-ове.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.