Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

yordanovus avatar yordanovus 7 Точки

Задача Exam Shopping

Здравейте, бихте ли ми помогнали с тази задача? Дава ми 55/100 и не знам къде ми е грешката. Наблъсках доста проверки, но няма промяна.
Тук ми е кода:  http://pastebin.com/mHEy6rrA

 

Exam Shopping

A supermarket has products which have quantities. Your task is to stock the shop before Exam Sunday. Until you receive the command “shopping time”, add the various products to the shop’s inventory, keeping track of their quantity (for inventory purposes). When you receive the aforementioned command, the students start pouring in before the exam and buy various products.

The format for stocking a product is: “stock {product} {quantity}”.

The format for buying a product is: “buy {product} {quantity}”.

If a student tries to buy a product, which doesn’t exist, print “{product} doesn't exist”. If it does exist, but it’s out of stock, print “{product} out of stock”. If a student tries buying more than the quantity of that product, sell them all the quantity of the product (the product is left out of stock, don’t print anything).

When you receive the command “exam time”, your task is to print the remaining inventory in the following format: “{product} -> {quantity}”. If a product is out of stock, do not print it.

Examples

Input

Output

stock Boca_Cola 10

stock Boca_Cola 10

stock Kay's 3

stock Kay's 2

shopping time

buy Boca_Cola 5

buy Kay's 5

exam time

Boca_Cola -> 15

 

stock Lobster_Energy 20

stock Loreni 30

stock Loreni 30

stock Lobster_Energy 10

shopping time

exam time

Lobster_Energy -> 30

Loreni -> 60

stock Boca_Cola 16

stock Kay's_Chips 33

stock Lobster_Energy 60

stock Boca_Cola 4

stock Loreni 15

stock Loreni 15

stock Loreni 15

stock Loreni 15

shopping time

buy Boca_Bola 2

buy Lobster_Energy 20

buy Boca_Cola 1

buy Boba_Bola 12

exam time

Boca_Bola doesn't exist

Boba_Bola doesn't exist

Boca_Cola -> 19

Kay's_Chips -> 33

Lobster_Energy -> 40

Loreni -> 60

Тагове:
0
Programming Fundamentals
KrasimirKosturkov avatar KrasimirKosturkov 5 Точки

Честно казано съм в шок от тази задача. Решавах я на PHP и търсех къде бъркам накрая срам не срам гледах вашите кодове нищо, че са на С# аз си преработих кода. Гледах сравнявах пусках тествах даваше си грешка на конзолата. Накрая пробвах кода в джъдж и даде сто от сто а като я пусна при мен излиза грешка. Егати и шантавата задача.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.