Loading...
mark79 avatar mark79 639 Точки

Здравей,

като за начало на 50 и 63-ти ред махни скобите, после "orders them by grade (in descending)", би трябвало след като сортираш да подредиш List-а в низходящ ред.

Collections.reverse(students);

И можеш да override-неш метода toString на Student, за да можеш лесно да принтираш резултата.

@Override
public String toString() {
     return String.format("%s %s: %.2f", firstName, secondName, grade);
}

Поздрави.

0
24/06/2019 15:56:20
deiom avatar deiom 0 Точки

Мерси, ама това не ми помага за сплита...

0
deiom avatar deiom 0 Точки

При този вариант взимам 100 от 100 в Judge: https://pastebin.com/Hs7L86WU,

но IntelliJ дава следната грешка:
Exception in thread "main" java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: Index 2 out of bounds for length 2
    at StudentGrades.main(StudentGrades.java:60)

Незнайно защо IntelliJ хваща двете имена като един String, и съответно листа гърми когато се опитвам да инициализирам оценката от лист[2]...
 

 

 

0
mark79 avatar mark79 639 Точки

А, така дали ще стане ..

String[] input = scanner.nextLine().split("\\s+");

 

0
deiom avatar deiom 0 Точки

Опитах, да, даже и " +", за всеки случай, ама не... Само на тази задача ми създаде такъв странен проблем.

0
mark79 avatar mark79 639 Точки

Ето, целият код.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.