Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

PlamenRozinov avatar PlamenRozinov 0 Точки

Въпрос за реализация

Добър ден на всички!

В програмирането имам опит с C++ (това е езикът, с който навлязох в ООП). Занимавал съм се и с Java (но само основи, нещо като Programming Fundamentals). Не знам защо, но C++ ми е доста по-приятен, отколкото Java. Освен това към момента изградих малък уеб сайт изцяло на JavaScript. Дилемата ми е такава, че желая да се занимавам с уеб дизайн, но ми се иска допълнително да си избера и друг тип програмиране (като допълнително занимание). Колеги ми препоръчват да изучавам Java или C#. Желая да програмирам за мобилни устройства - например за iOS, но ми казват, че със Swift няма голямо търсене в България. Ще се радвам на някакви насоки, съвети, препоръки, критика.

Тагове:
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки
Best Answer

Първо наясно ли си какво искаш. Ако е web design това e сss html малко js.. 

То само това да научиш на нивото което се иска отнема време. Мждерните аппс web sites са в 90% spa или ако не spa пак са базирани на react vue или angular. 

Отзад може да е всичко. Та ако ще започваш научи си първо дизайна,после между другото покраи работата и свободното време ще научиш и други неща.

Сорри но направих малък саит на js няма да мине. И да те вземат ще се сблъскаш с react и тн handlers state... има и ретро проекти ама 2019 да пишеш jquery.. аз не бих го правил.

А css и там са хиляди неща и библиотеки я ползвате boootstrap 4 или material ui или reactstrap и тн и тн. Да си full stack е химера особенно като нов в бранша. На мен сега ми се налага и съм full stack но поне дизайните ни ги дават готови иначе с css няма да се оправя

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.