Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stiliyan_1993 avatar stiliyan_1993 0 Точки

Stacks and Queues - Exercise 08. BalancedParentheses

Здравейте колеги, 

Имам проблем със следната задача 08. Balanced Parentheses:

Слагам и линк ако искате да не теглите условията ами да ги погледнете директно от линка в курса: https://softuni.bg/trainings/2348/csharp-advanced-may-2019#lesson-11614 .

В кода го има закоментиран линк към judge, гледах малко по различни решения от моето но неуспях да разбера къде греша. 2 теста дават неверен отговор.

Ето и линка към кода: https://pastebin.com/t4UBkKvK

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Module: C# Advanced 25/07/2019 04:37:19
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки
Best Answer

Здравей!

Мисля, че грешката ти не е толкова очевидна, или аз поне не я виждам...

Бих ти предложил едно друго решение на този проблем обаче. Линк

Съвсем простичко е, дори няма нужда да го обяснявам според мен, но ако все пак имаш въпроси, ще се радвам да отговоря :)

0
stiliyan_1993 avatar stiliyan_1993 0 Точки

Здравей!

Решението е хубаво, прегледах и други решения. Но исках да видя дали неизпускм нещо очевидно в моето за да дава 2 грешени теста . Благодаря за отговора :)

0
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Здравей!
Не бях писал на C# от Април месец, когато водех Programming Basics на C#, така че ме хвана носталгията :D

Сетих се един case, при който със сигурност ще ти даде грешен отговор. Оказва се, че не е задължително скобите да бъдат вложени една в друга. "Балансирани" са и в този случай:

()(())

Докато при теб ще раздели целия вход на две и от там ще сравнява двете половини.
Поздрави!

0
stiliyan_1993 avatar stiliyan_1993 0 Точки

Ясно Благодаря много! Сега видях от къде идва разликата при другите решения string-а се обхожда и добавяте всички отварящите скоби в stack и след това се срявнявате с затварящите, просто съм се подвел по премерите в задачата че двете страни трябва да са равни :) 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.