Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Ingenera avatar Ingenera 22 Точки

Някой решавал ли е с Java тази задача : Holidays Between Two Dates ?

Линк към задачата : https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/304#9

Моят код на задачата : https://pastebin.com/xWvtxyvc

В IDE е ок и тестовете излизат 101/100, но Judge се мръщи и дава "Runtime error"  на всички тестове ????

Някакви идеи ?

Тагове:
0
Module: Java Advanced
thefolenangel avatar thefolenangel 17 Точки

Според мен няма нищо общо с кода ти, изглежда като JVM грешка.

Пиши на съпортта :) 

0
Ingenera avatar Ingenera 22 Точки

Направих го.

Ще споделя ако някой отговори.

0
Ingenera avatar Ingenera 22 Точки

По повод на друга задача "Students Group" от Обекти и Класове ми стана ясно защо се получава тази грешка :

import java.text.ParseException;   - генерира грешка в Джъдж от типа:

Exception in thread "main" java.lang.ExceptionInInitializerError

Caused by: java.lang.SecurityException: Not allowed: java.lang.RuntimePermission

тоест изключението което ползвам за да парсна датата от стринг със форматер не се допуска от джъдж, иначе в IDEто си работи чудесно. Следва въпроса : след като не мога да ползвам 

Date newDate = dateFormat.parse(date);

KAK? да го направя без джъдж да се сърди .

Някави идеи ?????

;

0
mark79 avatar mark79 639 Точки

Здравей,

може ли да споделиш кода на Holidays .. ?!

А, за парсването на дата, и ако не си пробвал вече - може да опиташ така

DateTimeFormatter df = DateTimeFormatter.ofPattern("d-MMM-yyyy", Locale.getDefault());
LocalDate date = LocalDate.parse(dateString, df);

Благодаря предварително!

0
31/07/2019 09:29:38
Ingenera avatar Ingenera 22 Точки

rf1m331n в  pastebin.com

Извини ме че пиша като индианец ама от телефона не ми е удобно -не мога да паствам текста тук

Компа ми е далече - вече съм в гърция да отпусна малко :)

Смятам да продължа в адвансет и ще се радвам ако продължим да обменяме мнения -ти май си единствения който е в час :)))

0
mark79 avatar mark79 639 Точки

Здравей,

мерси за кода, ето и моето решение.

И аз се пускам по пътеката, но няма как да се съглася с теб. Изпитите ясно ми показаха, че явно съм доста далеч от истината и трябва да положа доста усилия, за да догоня основната група.

Поздрави, Мартин.

PS -> Приятно изкарване на почивката

0
Ingenera avatar Ingenera 22 Точки

hR75xrjN

Виж този код -той е с правилният шаблон и дава същата грешка 

https://judge.softuni.bg/Contests/210/Objects-and-Classes-Exercises

тук е условието, а за holidays ще пиша като се върна -видях че това което съм качил не е правилният вариант

0
mark79 avatar mark79 639 Точки

Здравей,

като за начало трябва да кажа, че имаш грешка в данните на изхода - би трябвало да е в този формат:

Created 8 groups in 3 towns:
Plovdiv => st96@abv.bg, ani.k@yahoo.co.uk, ani88@abv.bg, ivan.i.ivanov@gmail.com, kirtak@gmail.com
Plovdiv => tod92@mente.org
Varna => pete98@abv.bg, anev_k@yahoo.co.uk
Varna => sto.sto.sto@gmail.com, ivan.94.ivan@gmail.com
Varna => ivan.ivanov96@gmail.com, vanyo98@abv.bg
Varna => vankata@mail.bg
Veliko Tarnovo => 100yan@gmail.com, kiro@kiro.net, maria.k@abv.bg
Veliko Tarnovo => ivan.stef86@gmail.com, stoyanova_p@abv.bg, miteva_d@yahoo.co.uk

И реално няма дати, които са необходими да се форматират. Това, което си направил е пояснението.

Поздрави :)

PS -> Ако искаш да не хвърля грешка съдията, ще трябва да премахнеш SimpleDateFormat

0
06/08/2019 11:10:22
Ingenera avatar Ingenera 22 Точки

https://pastebin.com/KrUpQEpb

Кратко и ясно - интересното е че като потърся в Гугъл кой клас замества Data с отхвърлените му методи никъде не ми излиза да го заместя с LocalData ?? Изобщо с датите и календарите в джава ми се видя боляма бъркотия  и ще трябва повече време май за тях:).

https://pastebin.com/WPjGbaT3

тук коригирах класа за датите - интересно се получи пак ,че ако инициализираш нова дата с LocalDate RegDate = LocalDate.now(); съдията пак пищи и не го допуска - java.lang.ExceptionInInitializerError.

И не си прав че не трябва да се парсват дати защото после трябва да сортираш по тях изхода (иначе принта дето го бях направил се смях сам на себе си - явно съм го писал по нощите :)))

И не си прав че са лоши резултатите ти - първо повечето присъстващи на изпита бяха вече завършили този модул но с друг език - поне около мен на изпита всички бяха от C# и JS , и сега си взимат Java .

Във форума на групата повечето бяха преписващи а не мислещи и всички те имаха за капацитет :).

Ако наистина има някакво ядро на групата - от хора които мислят и четат - бих искал да се включа

Пращай интересни задачки ако срещнеш такива за да не ме хваща скуката :)))

Поздрави!

 

0
mark79 avatar mark79 639 Точки

Здравей,

ето и моето творение на тази задача, но нещо последния тест в Judge ми дава грешка.

Няма да откажа малко помощ.

Поздрави :)

PS -> Със сигурност мога да кажа, че има доста хора в групата, които са в час и не са разчитали на код от някой друг.

0
12/08/2019 17:16:37
Ingenera avatar Ingenera 22 Точки

Пробвай сега със същият код :))

Понеже е почти невъзможно и двамата да грешим (много малко вероятно), писах на съпорта на СофтУни и поправиха тестовете на задачата в Съдията така че да съответстват и на технологията Java.

Браво на тях - бързо се отзоваха.

Позрдави!

1
mark79 avatar mark79 639 Точки

Здравей,

благодаря ти много. Бях убеден, че аз пропускам нещо.

Поздрави :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.