Софтуерно Инженерство
Loading...
Ingenera avatar Ingenera 22 Точки

Някой решавал ли е с Java тази задача : Holidays Between Two Dates ?

Линк към задачата : https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/304#9

Моят код на задачата : https://pastebin.com/xWvtxyvc

В IDE е ок и тестовете излизат 101/100, но Judge се мръщи и дава "Runtime error"  на всички тестове ????

Някакви идеи ?

Тагове:
0
Java Fundamentals
thefolenangel avatar thefolenangel 17 Точки

Според мен няма нищо общо с кода ти, изглежда като JVM грешка.

Пиши на съпортта :) 

0

Направих го.

Ще споделя ако някой отговори.

0

По повод на друга задача "Students Group" от Обекти и Класове ми стана ясно защо се получава тази грешка :

import java.text.ParseException;   - генерира грешка в Джъдж от типа:

Exception in thread "main" java.lang.ExceptionInInitializerError

Caused by: java.lang.SecurityException: Not allowed: java.lang.RuntimePermission

тоест изключението което ползвам за да парсна датата от стринг със форматер не се допуска от джъдж, иначе в IDEто си работи чудесно. Следва въпроса : след като не мога да ползвам 

Date newDate = dateFormat.parse(date);

KAK? да го направя без джъдж да се сърди .

Някави идеи ?????

;

0
mark79 avatar mark79 561 Точки

Здравей,

може ли да споделиш кода на Holidays .. ?!

А, за парсването на дата, и ако не си пробвал вече - може да опиташ така

DateTimeFormatter df = DateTimeFormatter.ofPattern("d-MMM-yyyy", Locale.getDefault());
LocalDate date = LocalDate.parse(dateString, df);

Благодаря предварително!

0
31/07/2019 09:29:38

rf1m331n в  pastebin.com

Извини ме че пиша като индианец ама от телефона не ми е удобно -не мога да паствам текста тук

Компа ми е далече - вече съм в гърция да отпусна малко :)

Смятам да продължа в адвансет и ще се радвам ако продължим да обменяме мнения -ти май си единствения който е в час :)))

0

Здравей,

мерси за кода, ето и моето решение.

И аз се пускам по пътеката, но няма как да се съглася с теб. Изпитите ясно ми показаха, че явно съм доста далеч от истината и трябва да положа доста усилия, за да догоня основната група.

Поздрави, Мартин.

PS -> Приятно изкарване на почивката

0

hR75xrjN

Виж този код -той е с правилният шаблон и дава същата грешка 

https://judge.softuni.bg/Contests/210/Objects-and-Classes-Exercises

тук е условието, а за holidays ще пиша като се върна -видях че това което съм качил не е правилният вариант

0

Здравей,

като за начало трябва да кажа, че имаш грешка в данните на изхода - би трябвало да е в този формат:

Created 8 groups in 3 towns:
Plovdiv => st96@abv.bg, ani.k@yahoo.co.uk, ani88@abv.bg, ivan.i.ivanov@gmail.com, kirtak@gmail.com
Plovdiv => tod92@mente.org
Varna => pete98@abv.bg, anev_k@yahoo.co.uk
Varna => sto.sto.sto@gmail.com, ivan.94.ivan@gmail.com
Varna => ivan.ivanov96@gmail.com, vanyo98@abv.bg
Varna => vankata@mail.bg
Veliko Tarnovo => 100yan@gmail.com, kiro@kiro.net, maria.k@abv.bg
Veliko Tarnovo => ivan.stef86@gmail.com, stoyanova_p@abv.bg, miteva_d@yahoo.co.uk

И реално няма дати, които са необходими да се форматират. Това, което си направил е пояснението.

Поздрави :)

PS -> Ако искаш да не хвърля грешка съдията, ще трябва да премахнеш SimpleDateFormat

0
06/08/2019 11:10:22

https://pastebin.com/KrUpQEpb

Кратко и ясно - интересното е че като потърся в Гугъл кой клас замества Data с отхвърлените му методи никъде не ми излиза да го заместя с LocalData ?? Изобщо с датите и календарите в джава ми се видя боляма бъркотия  и ще трябва повече време май за тях:).

https://pastebin.com/WPjGbaT3

тук коригирах класа за датите - интересно се получи пак ,че ако инициализираш нова дата с LocalDate RegDate = LocalDate.now(); съдията пак пищи и не го допуска - java.lang.ExceptionInInitializerError.

И не си прав че не трябва да се парсват дати защото после трябва да сортираш по тях изхода (иначе принта дето го бях направил се смях сам на себе си - явно съм го писал по нощите :)))

И не си прав че са лоши резултатите ти - първо повечето присъстващи на изпита бяха вече завършили този модул но с друг език - поне около мен на изпита всички бяха от C# и JS , и сега си взимат Java .

Във форума на групата повечето бяха преписващи а не мислещи и всички те имаха за капацитет :).

Ако наистина има някакво ядро на групата - от хора които мислят и четат - бих искал да се включа

Пращай интересни задачки ако срещнеш такива за да не ме хваща скуката :)))

Поздрави!

0

Здравей,

ето и моето творение на тази задача, но нещо последния тест в Judge ми дава грешка.

Няма да откажа малко помощ.

PS -> Със сигурност мога да кажа, че има доста хора в групата, които са в час и не са разчитали на код от някой друг.

0
12/08/2019 17:16:37

Пробвай сега със същият код :))

Понеже е почти невъзможно и двамата да грешим (много малко вероятно), писах на съпорта на СофтУни и поправиха тестовете на задачата в Съдията така че да съответстват и на технологията Java.

Браво на тях - бързо се отзоваха.

Позрдави!

1

Здравей,

благодаря ти много. Бях убеден, че аз пропускам нещо.

0