Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VeselinStoychev avatar VeselinStoychev 14 Точки

предеклариране на променлива в рамките на if бодито

Сигурно въпроса е много тъп, но не мога да вникна в логиката. Нали живота на променливите е само в рамките на скоупа ? Ако я предекларираме в рамките на един скоуп от IF конструкция, то тя как ще се използва извън неговото боди и ще има новата присвоена стойност ? Няма ли да си върви само с първоначално зададените й параметри? При мен това работи, но не схващам защо :)

пп: имам предвид задачата за магазина за играчки от темата Условни конструкции

Тагове:
0
Programming Basics with C#
grekssi avatar grekssi 1 Точки

Здравей. Не можеш да предекларираш променлива след като вече си я създал (в един scope). При създаването на променливата тя започва да сочи към точно опеделено място в паметта и можеш само да променяш нейната стойност, но не и да я декларираш на ново. (Става въпрос само за случая когато променливата и if-цикълът се намират в един scope). 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.