Loading...
StilianKushev avatar StilianKushev 2 Точки

Algorithms Dynamic Programming 03. Dividing Presents 60/100 при вярно решена задача

Здравейте, имам проблем с джъджа. Задачата е решена правилно, но просто я реших по различен начин от лектора и output-а ми е различен но пак е верен спрямо условието. Ако може някой да погледне и да каже как да го оправя.

Ето задачата и решението ми.

Благодаря предварително :)

 

Edit: Ако някой друг е пробвал да я реши по същия начин, както knapsack 0/1, когато гледате дали include е по голямо от exclude aко са равни винаги exclude печели понеже трябва да намерим най-краткото решение.

Мерси на TeodorStefanovPld че ми прочете условието :P.

Линка за решението е ъпдеитнат и дава 100/100.

0
Open Courses 06/09/2019 11:40:30
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки
Best Answer

Е ти по-скоро някак си greedy подхождаш май към задачата в 3 сутринта ми е трудно да се изразя правилно.

minimize the difference between the values of the presents received by the two
brothers,

Ей това е ключа помня че и аз доста я въртях тая докато се усетя какво греша.

Но тестовете не са прости. Ти не взимаш някак си най малката разлика а тази която се получи. А тестовете са така направени че очакват вианги най -малката разлика между сумите.

Просто очакват определени отговори а ти не ги даваш, удряш еdge cases заради който се ползва динамичното оптимиране. трябва да се разровя имах някакво 100/100 решение.

0
StilianKushev avatar StilianKushev 2 Точки

Ами това ми е грешката, мерси. Но иначе просто я решавам като knapsack 0/1 където weight-а и price-а на всеки елемент ми е самото число а capacity-то ми е тоталната сума разделена на две. Аз така се сетих, но едва ли е най краткото решение :D

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.