Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

melda.h avatar melda.h 4 Точки

Функции за намиране на n-ти член

Здравейте,
имам нужда от помощ за следната задача:
Да се съставят функции, които намират N-тия член на редица, която се образува по следното правило: 
Ni = Ni-1 +2* Ni-2 - 2 * Ni-3
N1 = 1; N2 = 2; N3 = 3;
•    Да се състави итеративен вариант на тази функция
•    Да се състави рекурсивен вариант на тази функция 

Като цяло няма значение езика за програмиране. Просто съм забравила как се решават редици и как може да стане рекурсивната функция.

Тагове:
0
Programming Basics
halden avatar halden 1 Точки

https://pastebin.com/hW4bJqBA

 

Дано моето решение да помогне.

Моля те, другият път, когато пишеш уравнение (формула) да добавиш скобите. :))

0
10/09/2019 09:30:34
melda.h avatar melda.h 4 Точки

Благодаря! Да, ще го имам предвид. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.