Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

m.nikolov97 avatar m.nikolov97 25 Точки

05. Min and Max

Здравейте, колеги! 

Имам проблем с 5-та задача от домашното на 1-вата лекция - Min and Max. Когато тествам задачата ми работи перфектно (използвам Code Blocks), но Judge ми дава само 60 / 100. Пробвах какво ли не и сега се чудя дали грешката не идва от това, че се иска да прочета всички числа на 1 ред като стринг с getline, а не едно по едно със cin, но дори и да пробвам така не знам как да извадя минимум и максимум от стринга. 

Кодът ми е: https://pastebin.com/ehYjHM3e. Някой може ли да ми помогне да открия къде бъркам? 

Тагове:
0
C++ Fundamentals
danyboy avatar danyboy 2 Точки

последната проверка не ти трябва.  провери крайните случай на мин и мах

0
kmilewa avatar kmilewa 2 Точки

Оф, условието на тази задача е толкова зле написано, че не става ясно тези числа последователно ли се въвежда, като една цяла редица ли.. 

Добре, че го има форума да разясняваме такива подробности.

0
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет, kmilewa,

Не се заяждам, just saying - не, условието на задачата не е написано лошо.
Числата се четат последователно, както е написано по условие.
Четеш едно число N от cin-а.
След това въртиш един цикъл до N и четеш по едно число ot cin-а на всяко завъртане.

Дори и да имаш някакви съмнения как се чете входа (или реално условието да е написано неясно или направо да си е грешно) - имаш даден реален примерен вход от данни.
Отделно Judge си има нулеви тестове, които можеш да видиш.

Поздрави

0
kmilewa avatar kmilewa 2 Точки

Привет,

Аз също не се заяждам, но така написана задачата, може и да значи, че всички числа се въвеждат наведнъж на един ред с разстояние по между им (без да е необходима проверка с цикъл) и някак си измежду тях намираме кое е най-голямото.. И ако нямаш опит (каквито сме повечето в курса) може да доведе до объркване как точно да подходим към заданието :)

Но както обичам да казвам, всичко е въпрос на гледна точка и на вид прочит. Една запетая може да обърка всичко (примерно) :)

Поздрави!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.