Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

grishko0o avatar grishko0o 35 Точки

Задача 12-Clever Lily

Здравейте, 

много ще съм благодарен, ако ми помогнете с това, защо Judge ми дава 80/100. Решението ми, колкото и грозничко да е -> 

https://pastebin.com/5Jy6jwFK   

Когато го проверявам със стойностите от условието на задачата - > https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/40064/lab-problem-descriptions-programming-basics-with-python-april-2019/2328 всичко изглежда работещо, на debugger променлимите и стойностите, които приемат ми изглеждат ОК (just FYI - > опит с Python ~1 месец, опит с програмиране ~1 месец). 

Благодаря предварително. 

0
Programming Basics with Python 12/09/2019 02:15:19
mark79 avatar mark79 639 Точки

Здравей,

гледайки кода и този odd_counter написан просто така се съмнявам да го докарваш до толкова точки.

Ето едно решение на задачата от мен.

Поздрави :)

PS -> Ето и твоя код - разгледай какви промени са направени.

age = int(input())
price = float(input())
toy_p = int(input())

money = 0  # holder when adding money from years
toy_count = 0  # counter for toys, when not receiving money
years = 0  # counter of even years

for i in range(1, age + 1):
    if i % 2 == 0:
        money += 10 + (toy_count - 1) * 10
        years += 1
    else:
        toy_count += 1

collected_money = (money - years) + (toy_count * toy_p)
if collected_money >= price:
    print(f'Yes! {collected_money - price:.2f}')
else:
    print(f'No! {price - collected_money:.2f}')

 

0
12/09/2019 07:27:47
grishko0o avatar grishko0o 35 Точки

Здравей, 

благодаря за насоките и решението. С тези counters/holders/checkers, които почнах да си измислям и слагам само утежниха ситуацията crying  . Next time просто трия све и на чисто ... 10k ю 

Поздрави 

0
Viktorov88 avatar Viktorov88 0 Точки

Здравейте,

 

При този цикъл, от къде идва: money += 10 + (toy_count - 1) * 10

Не го разбирам ? Може ли да разясните ?

0
Julianh12 avatar Julianh12 3 Точки

Нали на всеки рожден ден получава 10 лева,но също така всеки път сумата се увеличава от предишната сборна,затова използваш бройката на играчките,но я намалаваш с 1 в началото,за да включиш първия случай.

money=10 +0

money= 10 +10 

money =10 +20

и всичките стойности  се натрупват 10+20+30=60

 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.