Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

l000p avatar l000p 13 Точки

90/100 Задача Bus. C++

Здравейте, пробвах какво ли не, но повече от 90 точки не мога да получа. 

Задачата е https://judge.softuni.bg/Contests/Compete/Index/1037#3.

По-точно, гърми ми тест номер 10. Някой има ли информация какво проверява този тест??

Няма да давам моето решение все още, защото може да разваля на някой "забавата" при решаване, ако някой иска да го обсъдим може да ме намери на facebook линка в профилът ми. На мен задачата ми се стори доста трудна...

Не знам тези междинни тестове съобразени ли са с текущите ни знания или са извадки от минали изпити ? 


Поздрави!
 

Тагове:
0
C++ Fundamentals
dmartinov avatar dmartinov 37 Точки

Не знам дали не се включвам малко късно и дали съответно вече не си се справил със задачата, но ако не си, се надявам да мога да ти подскажа. Та, моята подсказка е следната (това е и начина по който аз я реших и ми даде 100 точки) - направи си променлива, която да използваш като чек сума дали часът те удоволетворява. Така минаваш с една единствена проверка. И сега най-голямата ми подсказка - не съм конвертирал стойностите на масива съдържащ разписанията нито в минути, нито в часове нито в каквито и да било мерни единици за време. 

В краен случай, ако зациклиш и не намериш правилната пътека - прати ми скайп например (нямам фейсбук) и ще обсъдим решението и може да ти покажа моето.

0
l000p avatar l000p 13 Точки

Предполагам, че все пак ги конвертираш до цяло число, пример: 0145 става 145. След което проверяваш кое от въведените е най-близо до часа на влака и изввеждаш това като отговор ? Каква променлива използваш за съхранение на "чек сума", вектор ??

П.С: За съжаление не използвам Скайп платформата от години. Дори не си помня креденциалите. Все пак можеш да ме намериш с outlook mail-a ми, доколкото помня Win 10 имаше някаква вградена lite версия .. loopgrpltd@outlook.com

0
dmartinov avatar dmartinov 37 Точки

Няма нужда да конвертираш подобно число ако го записваш в int, тъй като вкарваш целочислена стойност, а едно число няма как да има водеща 0. Ако беше стринг например, тогава щеше да запише всички символи или ако беше floating point число може да е 0,05 например. Та, ако в int запишеш 0145 той всъщност ще съдържа стойността 145.

Относно чек сумата - не виждам смисъл в използването на вектор. Ползвам int в който пазя най-малкото положително време за чакане. Когато го намеря си запазвам и съответната позиция от масива с разписанията на часа който ми дава това.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.